Закарпатський єпископ УПЦ КП очікує незалежності церкви

липня 19 / 2018
Закарпатський єпископ УПЦ КП очікує незалежності церкви


Українська православна церква Київського патріархату зараз переживає історичний та величний період – каже єпископ Ужгородський і Закарпатський УПЦ КП Варсонофій. Незалежність саме української церкви підтримали президент Порошенко, Верховна рада, та що важливо – 10 архієреїв.

На зустрічі з журналістами владика Варсонофій зачитав прецедент 19-го століття в Польщі, де православні також просили про незалежну церкву. Схожа ситуація і в Україні. Спочатку в 90-х роках були спроби створити автокефальну українську церкву, потім спроби Віктора Ющенка, які теж закінчилися невдачею. За словами єпископа, соціологічні дослідження показали, що 40% українців дорослого населення обирають саме українську православну церкву, 20% – російську.

Рішення щодо створення єдиної помісної української церкви має приймати Синод Вселенського патріарху. А засвідчує Томос, якого поки що немає. За позитивного рішення – це означає, що церква позбудеться ізоляції в православному світі. А віряни мають обрати, куди йти – до Української православної церкви чи до російської православної.

Предстоятелем нової церкви стане патріарх з числа архієреїв, якого виберуть інші на помісному соборі. А от автокефалію надає материнська церква, тобто Константинополь. Адже у 988 році саме звідти до Київської Русі прийшло християнство, цього року святкуватимуть 1030-річчя з моменту хрещення. На Закарпатті це будуть відзначати, але основні урочистості відбудуться в Києві.

Варто додати, що на святкування до Києва приїде делегація представників Вселенського патріарху. Тож цілком імовірно, що вони зможуть відкрити хоч якісь таємниці стосовно автокефалії української церкви.

Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...