Закарпатський єпископ УПЦ КП очікує незалежності церкви

липня 19 / 2018
Закарпатський єпископ УПЦ КП очікує незалежності церкви


Українська православна церква Київського патріархату зараз переживає історичний та величний період – каже єпископ Ужгородський і Закарпатський УПЦ КП Варсонофій. Незалежність саме української церкви підтримали президент Порошенко, Верховна рада, та що важливо – 10 архієреїв.

На зустрічі з журналістами владика Варсонофій зачитав прецедент 19-го століття в Польщі, де православні також просили про незалежну церкву. Схожа ситуація і в Україні. Спочатку в 90-х роках були спроби створити автокефальну українську церкву, потім спроби Віктора Ющенка, які теж закінчилися невдачею. За словами єпископа, соціологічні дослідження показали, що 40% українців дорослого населення обирають саме українську православну церкву, 20% – російську.

Рішення щодо створення єдиної помісної української церкви має приймати Синод Вселенського патріарху. А засвідчує Томос, якого поки що немає. За позитивного рішення – це означає, що церква позбудеться ізоляції в православному світі. А віряни мають обрати, куди йти – до Української православної церкви чи до російської православної.

Предстоятелем нової церкви стане патріарх з числа архієреїв, якого виберуть інші на помісному соборі. А от автокефалію надає материнська церква, тобто Константинополь. Адже у 988 році саме звідти до Київської Русі прийшло християнство, цього року святкуватимуть 1030-річчя з моменту хрещення. На Закарпатті це будуть відзначати, але основні урочистості відбудуться в Києві.

Варто додати, що на святкування до Києва приїде делегація представників Вселенського патріарху. Тож цілком імовірно, що вони зможуть відкрити хоч якісь таємниці стосовно автокефалії української церкви.

Категорія : Суспільство
реформат
20 липня 2018 07:52

Лиш желательно щоб такі вопроси рішали не проходмці от власті а ієрархи церков та й рахувалмся з віруючими


Костянтин
20 липня 2018 16:21

Можливо для початку було б правильніше принести покаяння людям, які вчинили розкол!?

Бо дивно виходить, КП визнає себе церквою і таїнства її з їхніх слів дійсні, водночас вони звертаються до Вселенського патріархату щоб він їх визнав. То чи дійсга та церква і її таїнства? Відповідь логічна - політична партія філарета, люди не хрещені, не вінчані, не відспівані! А хто ж відповість за все те горе, що сталося через той розкол, через ту гординю однієї людина - котра марила себе бачити патріархом! Спаси Господи від таких лжепатріотів!


Тутышний
20 липня 2018 18:03

Подкарпатська Русь, часть ліберально-демократичної Чехословачини президента Томаша Г. Масарика, в 1946 році бола анексована вождьом Йосифом Віссаріоновичом Сталіном до СРСР, што би вудсіть з Закарпаття могли посилати танки до Мадярштьини, Чехословакії, а кібо боло треба ай до Румунії. Сися політика окупаційними танками СРСР матеріалізовала ся в 1956 році окупаційов Мадярштьини, а в 1968 році окупаційов Чехословачини. В 1956 році вождьом окупаціі Мадярштьини бов Нікіта Сегейович Хрущов з Донбасу, руській-українець який носив ай вишиванку і жінку мав українку, но діти боли "советские", як син Хрущова, Сергей з США о том говорить.
В 1968 році главним політичним лідером окупаціі Чехословачини бов Ше?лест Петро? Юхи?мович, первий секретарь КП України, український націонал-коммуніст з Харьківської області, член Політбюра КП СРСР, який приготовив славне письмо с просьбов інтернаціональної "помощі" (просьба для окупаціі танками Чехословачини) од пятьох членів політбюра КП Чехословачини. Се крімінальнре письмо с підписами пятьох членів політбюра КП Чехословачини боло доручене до рук українському націонал-коммуністові Шелестові. А по доручені крімінального ліста танки СРСР з Закарпаття пішли на Чехословачину.

Окупаційна політика проти закарпатцям зі сходу продовжуєть ся типирь з Галиччини через релігію, яка христіянські традіціі святих Кирила и Мафодія, а тим ай 125 років христіянських традіцій в Центральній Європі, тобто чехів, словаків и русинів (рутенів) хоче вимазати з історіі. Чехи, словаки и русини (рутени) процес христіянізаціі офіціально числять від року 863, а українці і росіяни від року 988 яка проходила в традіціях cвятого Володимира.


Тутышний
20 липня 2018 19:46

В тому проблема, што галичські грекокатолики як ай православні мають святковати на Галиччині подля христіянських традіцій які через генерацій ся сотворили у них, а закарпатці подля своїх христіянських традіцій св, Кирила и Мефодія. А вожді, президенти і держави свої писки не мавуть цпати в релігіозні діла, як то робили коммуністи, вожді або типирь президенти.


Залишити Коментар