На Хустщині відбувся фестиваль «Цвіт папороті» (ФОТО)

липня 10 / 2018
На Хустщині відбувся фестиваль «Цвіт папороті»  (ФОТО)


Споконвічні традиції, пов’язані зі святом молоді – днем Івана Купала, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят, продовжують існувати в сучасному світі. Незважаючи на прагматичність та буденність, і навіть на те, що за останні століття йшла відверта боротьба з національними традиціями і народними обрядами, - народна пам’ять зберегла Купальську обрядовість та пісні. Також, 7 липня Православна церква відзначає одне із найбільших свят - Різдво Іоанна Хрестителя.

Найколоритніше та найцікавіше свято, яке об’єднало в собі народні та християнські традиції, надихнуло цьогоріч і березівчан, які вперше на території свого мальовничого населеного пункту провели колоритний фестиваль «Цвіт папороті». Натхненником цього епатажного дійства був корінний житель села Березова, заступник голови Хустської районної ради Михайло Калинич.

І хоч фестиваль проводився вперше і відбувся 8, а не 7 липня, як планувалося раніше, навколо себе він зібрав сотні гостей. Деякі традиції, пов’язані зі святкуванням Купайла, сьогодні були відтворенні у цьому мальовничому селі: і запалювання вогнища, і гадання на судженого за допомогою вінків, які дівчата пускали по воді… Святкування було насичене тематичними квестами для дітей та молоді, змаганнями, майстер-класами та різноманітними конкурсами. До того ж, у рамках святкування відбувся волейбольний турнір. Заходи відбувалися по різних локаціях: на території Березівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, у сільському будинку культури та на подвір’ї фари.

Для гостей свята була проведена насичена концертна програма, у якій брали участь молоді таланти села Березова, дитячий колектив Стеблівської школи мистецтв та колектив «Селиські гудаки».

«Даний захід є згуртованою роботою громади і чудовим прикладом того, як громада може сама покращити своє проживання в селі, задовольнити свої культурні потреби та потреби у відпочинку, - відзначив Михайло Калинич, заступник голови районної ради. – Першочерговою метою організації такого заходу було відновлення тих традицій, які вже давно забуті, бо через швидкі процеси глобалізації наші села втрачають свою автентичність».

На Хустщині відбувся фестиваль «Цвіт папороті»  (ФОТО)

На Хустщині відбувся фестиваль «Цвіт папороті»  (ФОТО)

На Хустщині відбувся фестиваль «Цвіт папороті»  (ФОТО)
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...