В Ужгороді роми з Москалем вийшли на протест через погром (ВІДЕО)

червня 25 / 2018
В Ужгороді роми з Москалем вийшли на протест через погром (ВІДЕО)
Кількадесят людей зібралися під стінами Закарпатської ОДА в Ужгороді на акцію «Я проти расизму».Так вони відреагували на погром ромського тимчасового табору у Львові, під час якого загинув 23-річний чоловік, а кілька людей, в тому числі дитина, зазнали поранень, повідомив кореспондентові Укрінформу організатор акції, депутат Ужгородської міськради від ромської громади Мирослав Горват.

«Кількадесят людей зібралися під стінами Закарпатської ОДА на площі Народній в Ужгороді на акцію «Я проти расизму». Люди прийшли із роздрукованими гаслами «Ні расизму» різними мовами, говорили про однакові права ромів та інших націй в Україні і закликали засудити прояви расизму у суспільстві.

Заклик від ромів Закарпаття пролунав на адресу центральної влади в Україні та європейських організацій.

«Це дуже тривожно, коли в Україні убили людину тільки через те, що вона є ромом,» — сказав Горват.За його словами, акція об\’єднала чоловіків, жінок та молодь з ромської громади Закарпаття.
Напередодні Горват відвідав родичів вбитого рома. За його словами, вони живуть у селі Баркасово в Мукачівському районі Закарпаття. Тут хлопець закінчив школу та регулярно їздив на заробітки до великих українських міст. Останній раз поїхав у Львів, де заробляв збором металу.

«Мені розповіли, як вбивали хлопця, — сказав Горват. — Його пирнули ножем та тягнули ніж вгору, випустили кишки».

"Роми Закарпаття переживають дуже важкі часи. Ми ніколи не відчували такого жаху, що нас нема кому захистити. Вчора нас гнали, били, а сьогодні ріжуть та вбивають«.- зазначив Горват.

Як раніше повідомляв Укрінформ, учора у Львові молодики в балаклавах з ультраправого угруповання «Твереза і зла молодь» розгромили ромський табір. Під час нападу в таборі перебували 10 дорослих та 4 дітей, усі родом із Закарпаття. Внаслідок нападу один молодий ром загинув, кілька людей, в тому числі дитина, отримали поранення. Нападникам наразі оголошено підозру, усіх вісьмох молодиків затримала поліція. Знайдено також організатора нападу. Нападникам — від 16 до 20 років. Усі львівяни.

Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...