Хустщина взяла участь у відзначенні українсько-румунського Дня добросусідства

травня 25 / 2018
Хустщина взяла участь у відзначенні українсько-румунського Дня добросусідства


У рамках відзначення українсько-румунського Дня добросусідства у суботу, 12 травня, у дружній атмосфері зустрілися у м.Сігет Мармацієй (Румунія) керівники органів влади та місцевого самоврядування повіту Марамуреш та Закарпаття. Захід традиційно розпочався з митного поста «Солотвино» на середині мосту через р.Тиса, що на українсько-румунському кордоні, далі – у мальовничому місці – парку Градіна Морі.

Хустщина взяла участь у відзначенні українсько-румунського Дня добросусідства[/center]

Разом з головою обласної ради та головою облдержадміністрації українську сторону представляли депутати обласної ради та районних рад, голова Хустської районної ради Юрій Іванчо, його заступник Михайло Калинич, а також очільники Свалявщини, Виноградівщини, Великоберезнянщини, Рахівщини та Тячівщини, представники дипломатичних відомств та консульських установ, громадських організацій, ділових кіл.

Хустщина взяла участь у відзначенні українсько-румунського Дня добросусідства

Префект повіту Марамуреш Васіле Молдован подякував закарпатській делегації за приїзд та підтримку спільних традицій двох народів – святкування Дня добросусідства. А голова повітової ради Марамуреш Габрієл Зетеа зазначив, що після зустрічі три місяці тому з головою Закарпатської облради та досягнутим домовленостям, нині він з радістю підпише Угоду про співробітництво між Закарпатською областю та повітом Марамуреш. «Тепер ми разом працюватимемо над проектами, які стосуються наших двох регіонів, для того, аби наші співвітчизники жили краще і в добробуті», – резюмував очільник повітової ради Марамуреш. До слова, на святі також був присутній і префект Сату-Маре Даріу Філіп.
Після вітальних слів Геннадій Москаль та Михайло Рівіс в урочистій обстановці підписали Програми спільних дій з румунською стороною задля розвитку взаємних контактів та співробітництва між Закарпаттям та повіту Марамуреш. Угода про співпрацю передбачає одноразові і довгострокові проекти, діяльність у таких галузях як економіка, загальна та професійна освіта, науково-технічна співпраця, захист навколишнього середовища, культурної та природної спадщини, туризм, розвиток сіл і міст, культурне, громадське та спортивне життя; співпраця між органами влади та установами сільського господарства, залучення міжнародної технічної допомоги.
Підписання та реалізація двосторонньої угоди дасть можливість протягом наступних років додатково залучити кошти для соціального розвитку територіальних громад області у вигляді технічної допомоги з регіональних європейських фондів на виконання проектів у навчальних та соціально-культурних закладах. Цим самим угода сприятиме виконанню Програми економічного і соціального розвитку Закарпатської області на 2018 та наступні роки, дальшому розвитку співпраці між територіальними громадами обох регіонів України та Румунії, підвищенню рівня задоволення освітніх та соціально-культурних потреб населення, зміцненню дружби між українським та румунським народами.
Далі відбулися масові гуляння, перед гостями із Закарпаття виступили фольклорні колективи, також закарпатці мали нагоду оцінити твори місцевих народних умільців, продегустувати румунські національні страви та напої.
[center]Хустщина взяла участь у відзначенні українсько-румунського Дня добросусідства

Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...