В Ужгороді відбувся брифінг на тему: «Запобігання пожежам у природних екосистемах»

квітня 26 / 2018
В Ужгороді відбувся брифінг на тему: «Запобігання пожежам у природних екосистемах»


“Кількість пожеж на Закарпатті у порівняні із аналогічним періодом 2017 року зменшилась. Наразі фіксуємо 602 пожежі, у той час як минулоріч, за такий саме період, їх було 813. Тож дійсно, пожеж поменшало. Але радіти цьому не варто, адже попереду літо і аномальна спека, яку нам прогнозують синоптики, і розслаблятися зарано. Та і не до відпочинку зараз пожежно-рятувальним підрозділам, адже вогнеборці ліквідовують від 5 і більше пожеж сухотрав”я за добу. На сьогодні у області вже зафіксовано 250 пожеж у природних екосистемах. За такий же період 2017 року виїздів було 434, що є вдвічі більшим, ніж тепер. І це ще не кінець, адже з початком літньої спеки додадуться пожежі викликані самозайманням, високими температурами повітря, тож крива пожеж піде вгору” ,- зазначив під час брифінгу, що відбувся 25 квітня, перший заступник начальника Управління ДСНС у Закарпатській області Володимир Ціцей.

Звісно ж, до пожеж у екосистемах найчастіше призводить людська халатність: спалювання на полях стерні, сухої трави й сміття на території приватних дворогосподарств, недбалість під час паління та користування вогнем тощо. При цьому громадяни не задумуються, що можуть самі ж постраждати від свого недбалого ставлення до безпеки. У 2018–му вже маємо два випадки травмування людей через недбале й необережне спалювання сухої рослинності. Так, 1 березня каретою швидкої допомоги до Хустської центральної районної лікарні з опіковими травмами, було доставлено мешканця с. Сокирниця Хустського 1966 року народження. Опіки чоловік отримав внаслідок спалювання сухостою та сміття на території власного дворогосподарства. Майже аналогічний випадок стався 13 квітня у с. Великі Лучки Мукачівського району. Тут під час спалювання минулорічної трави та сміття отримала опікові травми місцева мешканка 1935 року народження. Жінку було госпіталізовано до Мукачівської центральної районної лікарні.

Пожежі сухотрав’я – це не лише знищене й пошкоджене майно громадян, забруднене навколишнє середовище, а й великі збитки для держави у цілому… Наші краяни особливо не переймаються, що незагашене багаття, чи тліючий недопалок кинутий поблизу лісових насаджень можуть призвести до пожежі в лісі, з величезними збитками. Окрім знищеної флори та фауни величних закарпатських лісів, які є гордістю нашого краю, збитки завдаються й пожежно-рятувальним підрозділам. До слова, виїзд одного пожежно-рятувального підрозділу на ліквідацію такого загорання обходиться державі у суму близько 37 тисяч гривень. Не важко підрахувати, що на ліквідацію загорань сухостою та сміття пожежно-рятувальними підрозділами впродовж цього року було витрачено державних коштів на суму більшу ніж 8 млн. гривень. Дуже шкода, адже ці кошти держава змогла б витратити на сучасне технічне переоснащення вогнеборців для успішного виконання нами завдань за призначенням.

"Підрозділами Управління ДСНС у області протягом року проводиться цілий комплекс профілактичних заходів щодо упередження «вогняного лиха» в екосистемах. Однак лише зусиль вогнеборців замало. Тож хочеться вірити в те, що з громадяни будуть максимально обережними при поводжені з вогнем та суворо дотримуватимуться правил поведінки в лісових масивах, щоб не наражати себе на небезпеку і не завдавати роботи іншим. А ви, представники засобів масової інформації, маєте допомогти Службі порятунку у боротьбі із пожежами сухої трави і донести через екрани телелвізорів інформацію щодо заборони спалювання сухостою та дбайливого ставлення до довкілля", -підсумував брифінг Володимир Ціцей.

У ДСНС України у Закарпатській області

В Ужгороді відбувся брифінг на тему: «Запобігання пожежам у природних екосистемах»

В Ужгороді відбувся брифінг на тему: «Запобігання пожежам у природних екосистемах»
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар