Верховна Рада підтримала в першому читанні заборону на вирубку карпатських лісів

квітня 04 / 2018
Верховна Рада підтримала в першому читанні заборону на вирубку карпатських лісів
Вдосконалено заходи щодо охорони ялицево-букових лісів Карпат
Верховна Рада підтримала введення заборони на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових деревостанах, рубок головного користування та будь-яких суцільних рубок у високогірних лісах, у лісах в лавинонебезпечних та селенебезпечних басейнах та в берегозахисних ділянках лісу в Карпатському регіоні України.

Відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законів України (щодо введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону)» № 6749 народні депутати схвалили у першому читанні.

«Завданням законопроекту є заборона проведення будь-яких суцільних рубок (як головного користування, так і рубок формування та оздоровлення лісів) ялицево-букових деревостанів на гірських схилах. Це дозволить уникнути ситуацій, коли під виглядом проведення санітарних рубок суцільним методом вирубується значна частина ялице-букових деревостанів. Крім того, законопроект має на меті заборонити проведення рубок головного користування в національних природних парках, заказниках», – йдеться у поясненні до документа.

Крім того, законопроект передбачає до 2020 року збільшити рівень заповідності до 20%, відповідно до законодавства у Карпатському регіоні, за рахунок збільшення частки та розширення площі природних та біосферних заповідників, національних природних та регіональних ландшафтних парків, заказників, заповідних урочищ, пам'яток природи.

Нагадаємо, минулого року було посилено відповідальність за незаконну вирубку лісу. Відповідний закон підписав у вересні 2017 року президент України Петро Порошенко.
Категорія : Суспільство
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...