На Закарпатті розпочали обговорення щодо створення інтегрованого плану управління басейном річки Тиса

лютого 28 / 2018
На Закарпатті розпочали обговорення щодо створення інтегрованого плану управління басейном річки Тиса

27 лютого в Ужгороді, у приміщенні Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса відбулася перша зустріч із Обговорення підготовки Плану управління басейном річки Тиси. Обговорення із зацікавленими сторонами є частиною проекту «Посилення координації між плануванням управління річковим басейном і попередженням ризику затоплення задля покращення стану водних ресурсів басейну р. Тиси» (JOINTISZA). Цей проект здійснюється в рамках Дунайської Транснаціональної Програми ЄС.

Організатори обговорення — асоційовані партнери проекту в Україні: Державне агентство водних ресурсів України та Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса в Закарпатській області. До конструктивного діалогу в Ужгороді щодо водно-екологічних проблем басейну ріки Уж було запрошено представників Великоберезнянського, Перечинського та Ужгородських районів -- органів місцевої влади, водогосподарських організацій, лісового господарства, неурядових громадських екологічних організацій та ключових водокористувачів. Вони висловили свої думки щодо питань, які повинні бути відображені у новому Плані. Так, серед проблем, які потребують особливої уваги було визначено: неочищені стічні води, тверді побутові відходи, ліквідація наслідків повеней та інше.

«Без участі всіх галузей, органів місцевого самоврядування, громадськості нам не вдасться підготувати ефективний план управління басейном річки Тиса», - зауважив начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Володимир Чіпак. Це перше обговорення з чотирьох, що плануються в Закарпатській області. Зустрічі розподілено за басейновим принципом, і перше обговорення в Ужгороді було присвячено басейну Ужа. У березні планується зустріч у Мукачеві, що охопить басейн Латориці, та зустріч у Тячеві, де обговорюватимуть екологічні проблеми басейну верхньої Тиси. Заключний семінар відбудеться в Ужгороді у квітні. На ньому буде підведено підсумки попередніх обговорень.

Проект JOINTISZA фокусує свою увагу на координації зусиль, спрямованих на управління річковим басейном і його захист від затоплення. Відтак упродовж 2017–2019 років партнери проекту візьмуть участь у розробці оновленого Інтегрованого плану управління басейном р. Тиса. Єдиний для п’яти країн, цей план дозволить застосувати комплексний підхід до вирішення проблем у басейні, а також залучити фінансування для реалізації запланованих заходів.

Запрошуємо всіх небайдужих висловити свою думку щодо підготовки Інтегрованого плану управління басейном річки Тиса на сторінці у Фейсбуці «Спілкуймося – Тиса шукає друзів» (goo.gl/dHgak2). Або на веб сайті БУВР Тиси www.buvrtysa.gov.ua.

Державне агентство водних ресурсів України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів і який реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства та гідротехнічної меліорації земель, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів.

Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса є бюджетною неприбутковою організацією і належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади у галузі розвитку водного господарства і меліорації земель, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів – Державного агентства водних ресурсів України.

БУВР Тиси у межах своїх повноважень відповіднодо законодавства забезпечує у межах басейну р. Тиса реалізацію державної політики у сфері управління, використання, збереження та відтворення водних ресурсів, розвитку водного господарства, експлуатації водних об’єктів, гідротехнічних споруд, державних меліоративних систем, вирішує разом з органами виконавчої влади та іншими організаціями, установами, підприємствами питання забезпечення населення і галузей економіки водними ресурсами.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар