Коли чекати перших “листів щастя” за порушення правил дорожнього руху?

лютого 22 / 2018
Коли чекати перших “листів щастя” за порушення правил дорожнього руху?

Верховна Рада прийняла закон, що стосується водіїв-порушників правил. Але документ досі не отримав підпису Президента.

Ще минулого року, 21 грудня, Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №5364. Цей документ передбачає чимало змін, які стосуються водіїв та власників автотранспорту: фотофіксація порушень паркування, винесення постанов без присутності водія, відправка так званих «листів щастя», тобто повідомлень про порушення на адреси власників автомобілів та ще ряд змін.

У прикінцевих положеннях документа сказано, що чинності він набуває через 180 днів з моменту офіційного оприлюднення. Отож, часу на «утряску» питань із реєстрацією автомобілів «на себе», якщо машина була куплена «по довіреності», або ж зняття з обліку ТЗ, раніше проданих без повної процедури переоформлення, ще є достатньо. Ми навіть приготувались до створення інструкцій для водіїв та автовласників про порушення, за які авто може бути відтранспортовано евакуатором на штрафмайданчик, та про те як уникнути сплати штрафів за чужі порушення. Але поки що відлік згаданим 6 місяцям так і не розпочався. Чому так?

Закон 2 січня уже цього року був направлений на підпис Президенту. Згідно Конституції України (ст. 94) у 15-денний термін документ має бути підписаний, або ж повернутий назад у ВР із зауваженнями.

Не відбулось ні того, ні другого – закон не отримав ані підпису, ані зауважень, згідно яких він мав би бути винесений на доробку та повторний розгляд нардепами. Не вдаючись у тонкощі законотворчих процесів та регламентів набрання чинності документами, скажемо просто – проект №5364 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів» просто «завис у повітрі». Можливо, навіть на невизначений термін. Наприклад, закон про корпоративні договори чекав свого часу від квітня минулого року, а підпис Президента отримав лише кілька днів тому…

Отже, відлік «180 днів до «листів щастя» поки що не запущено.

mmr.net.ua
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...