Про небезпечного та підступного «гостя» у хаті розповідали закарпатські рятувальники

січня 24 / 2018
Про небезпечного та підступного «гостя» у хаті розповідали закарпатські рятувальники

В умовах холодної пори одним із основних завдань Служби порятунку «101» є запобігання отруєнь чадним газом та продуктами горіння. В переважній більшості випадків біда трапляється в оселях соціально незахищеної категорії населення. Ці люди не завжди в змозі підтримувати належним чином пожежну безпеку своїх помешкань.

Так, 24 січня працівники Ужгородського міськрайонного відділу спільно з представниками ПАТ «Закарпатгаз» та соціальними працівниками провели позапланове відпрацювання Невицької сільської ради.

Роз’яснювальна робота розпочалася вже з перших хвилин перебування в приміщенні сільради представників ДСНС. Тут фахівці рятувальної справи нагадали основні правила безпеки в побуті та розповіли яку небезпеку несе в собі чадний газ та продукти горіння. Після цього рятувальники вирушили на подворовий обхід осель незахищеної категорії населення: самотніх громадян похилого віку, багатодітних родин та осіб, що зловживають спиртними напоями. Фахівці Служби порятунку роз’яснили мешканцям як запобігти отруєнню чадним газом, оглянули на відповідність вимогам правил пожежної безпеки приладів опалення та електромереж та вказали власникам на наявні недоліки.

Аналогічний захід провели й іршавські рятувальники, вони розповідали про небезпеку чадного газу мешканцям села Підгірне. Нагадали, що чадний газ без запаху, безбарвний – його неможливо відчути. Виділяється він при згорянні палива за недостатньої кількості кисню, за поганої роботи витяжок та забитих димарях. Також розповіли як надати першу медичну допомогу у разі отруєння чадним газом. А для кращого сприйняття озвучених правил, залишили кольорові листівки про безпеку життєдіяльності.

А ось міжгірські рятувальники, крім відпрацювання житлового сектора смт Міжгір’я, завітали також і на місцевий ринок, де, крім застережливої інформації, залишили й листівки, в яких зазначено про небезпеку отруєння чадним газом. Наочну інформацію відповідного спрямування учасники рейдової групи розмістили також у під’їздах багатоквартирних житлових будинків та на зупинках громадського транспорту.

Такі практичні відпрацювання тривають по всій території області й спрямовані на те, аби звернути увагу населення більш відповідально ставитися до власної безпеки.


У ДСНС України у Закарпатській області
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...