Що робити дітям і дорослим без щеплення від кору

січня 17 / 2018
Що робити дітям і дорослим без щеплення від кору

Якщо доросла людина не була вакцинована проти кору і не хворіла, то їй рекомендується зробити щеплення, а дитині потрібно робити щеплення в рік та у 6 років.

Про це пише Народна Правда.

Як розповіла заступниця гендиректора з нагляду за інфекційними хворобами Центру громадського здоров’я МОЗ Лариса Гетьман, наразі в Україні за державні кошти вакцинують сертифікованим у країнах Євросоюзу бельгійським “препаратом” Пріорикс виключно дітей, а дорослим можна зробити щеплення за власні кошти у приватному медичному закладі.

Перед щепленням потрібно звернутись до лікаря, який має визначити наявність можливих протипоказань та час вакцинації.

А ось дитині, яка контактувала з хворим на кір, потрібно провести вакцинацію протягом 72 годин.

Утім, Гетьман зазначила, що в Україні немає епідемії кору, а спостерігається лише підвищення рівня захворюваності у більшості регіонів держави.

Випадки захворювання не зафіксовані у поточному році в Чернігівській, Харківській Київській та Сумській областях. Найбільший же рівень спостерігається у Івано-Франківській області.

Також повідомляється, що минулого року в Україні зареєстровано 3490 випадки захворювання на кір серед дітей та 1292 випадки припадають на доросле населення.

Нагадаємо, відмова від обов’язкових щеплень від кору призвела до найгіршого розвитку ситуації з цією хворобою в Україні, за якою може прийти хвороба ще страшніша, смертність від якої досягає 50%.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...