Запровадження нового порядку реалізації необробленої деревини стимулюватиме розвиток бізнесу області

грудня 21 / 2017
 Запровадження нового порядку реалізації необробленої деревини стимулюватиме розвиток бізнесу області

У цьому переконані розробники проекту рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо запровадження в дію нового порядку реалізації лісоматеріалів круглих». Вноситься він на розгляд депутатів облради, зважаючи на звернення деревообробників Закарпаття щодо ситуації, яка склалася у зв’язку із проведенням аукціонних торгів з продажу необробленої деревини в області, враховуючи рекомендації постійних комісій облради.

Звернення адресується Прем’єр-міністру України Гройсману В. Б., Міністру аграрної політики та продовольства України Кутовому Т. В., заступнику Голови Державного агентства лісових ресурсів України Бондарю В. Н.

У Зверненні зазначається: «Ми, депутати Закарпатської обласної ради, глибоко занепокоєні діючим порядком реалізації необробленої деревини. На цей час реалізація необробленої круглої деревини здійснюється на підставі наказу Державного комітету лісового господарства України від 19.02.2007 за №42 «Щодо вдосконалення механізмів продажу необробленої деревини», зареєстрованого в Міністерстві юстиції 26.02.2007 за № 164/13431. Цим наказом затверджено Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу необробленої деревини (надалі – Положення), яке на початковому етапі відіграло позитивну роль в удосконаленні порядку реалізації необробленої деревини, сприяло більш ефективному і раціональному використанню лісових ресурсів.

Однак, у зв’язку з інтенсивним розвитком в області лісової, деревообробної галузей за період, що минув з часу вступу в дію затвердженого порядку реалізації необробленої деревини, Положення застаріло і не відповідає сучасним вимогам у питаннях відкритого, прозорого забезпечення деревиною суб’єктів господарської діяльності, особливо представників малого та середнього бізнесу області. Чинне Положення, а також нормативно-правова база, не стимулюють розвиток малого та середнього бізнесу, призводять до фактів перепродажу деревини, монополізації ринку купівлі необробленої деревини потужними деревопереробними підприємствами. Така ситуація у питаннях реалізації необробленої деревини викликає справедливе незадоволення суб’єктів підприємницької діяльності області діючим порядком організації проведення аукціонних торгів з продажу необробленої деревини, є причиною постійних скарг та звернень до місцевих органів влади, Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, правоохоронних та контролюючих органів».

Враховуючи викладене вище, рекомендується звернутися до Прем’єр – міністра України Гройсмана В. Б., Міністра аграрної політики та продовольства України Кутового Т. В., заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України Бондаря В. Н. з проханням сприяти вирішенню наболілих проблем стосовно реалізації необробленої деревини шляхом розроблення та затвердження, згідно з чинним законодавством, нового порядку реалізації необробленої деревини, в якому передбачити:

1) Реалізацію необробленої деревини здійснювати через аукціони з продажу необробленої деревини на біржі всіма постійними лісокористувачами;

2) Проведення загальних аукціонних торгів щоквартально у дві торгові сесії, визначивши, що:

до участі у першій торговій сесії допускаються покупці, виробничі потужності яких розміщені на території відповідної області. На першу торгову сесію загальних аукціонних торгів продавці виставляють 70% обсягів лісоматеріалів необроблених, передбачених до заготівлі протягом відповідного кварталу;

до участі у другій торговій сесії допускаються усі суб’єкти господарської діяльності (резиденти України), які мають деревообробне виробництво. На другу торгову сесію загальних аукціонних торгів продавці виставляють 30% обсягів лісоматеріалів необроблених, передбачених до заготівлі протягом відповідного кварталу, з урахуванням нереалізованого обсягу лісоматеріалів, необроблених на першій торговій сесії;

до участі у торгах допускаються тільки ті суб’єкти господарської діяльності, які мають власне деревообробне виробництво, що підтверджується дозволами на експлуатацію та застосування машин, механізмів. У випадках, якщо покупець без поважних причин не підписав аукціонний договір купівлі-продажу на аукціоні деревини з продавцем, або не отримав куплену деревину, не допускати таких покупців до участі в торгах у наступному кварталі», – йдеться у депутатському зверненні.

Прес-служба Закарпатської облради
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар