Під час місячника добровільної здачі зброї на Закарпатті до поліції звернулися жителі всіх районів (ІНФОГРАФІКА)

листопада 02 / 2017
Під час місячника добровільної здачі зброї на Закарпатті до поліції звернулися жителі всіх районів (ІНФОГРАФІКА)

Під час місячника добровільної здачі зброї, який тривав з 1 до 31 жовтня, до органів дозвільної системи поліції Закарпаття жителі краю здали 850 набоїв, 12 вибухових пристроїв та 163 одиниці зброї.
В період з 1 до 31 жовтня на Закарпатті, як і у всій Україні, тривав місячник добровільної здачі зброї, під час якого громадяни могли добровільно звернутися до органів Національної поліції і здати незареєстровану зброю, боєприпаси або вибухівку, які незаконно в них зберігалися, та уникнути кримінальної та адміністративної відповідальності. Таким правом скористалися жителі всіх районів, найактивнішими були жителі Тячівщини та Перечинського району.
За місяць в органи дозвільної системи поліції Закарпаття громадяни здали 163 одиниці зброї, 850 набоїв та 12 вибухових пристроїв. Крім цього громадяни здали 20 одиниць газової зброї та 5 спецзасобів, серед яких незареєстрованих нге було.
«Варто відзначити, що не вся зброя, яку здавали до поліції, була незареєстрованою. Із вказаної кількості 11 одиниць нарізної та 29 гладкоцівкової – це рушниці, на які власники мали документи, але з різних причин вирішили здати їх на знищення», – розповів начальник відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи поліції Закарпаття, підполковник Василь Кобаль.
Із незареєстрованої зброї до поліції громадяни здали: 12 штук нарізної, 48 одиниць гладкоствольної, 63 холодної, 850 патронів та 4 снаряди, 4 міни та 4 гранати. Вся вибухівка є старою, радянських зразків.
Хоча місячник добровільної здачі зброї завершився, тим не менше громадяни зобов’язані звертатися у поліцію, якщо виявили незареєстровані арсенали.
«Наголошу, що здавати зброю в поліцію можна у будь-який час. Якщо людина йшла лісом і знайшла рушницю, то вона просто зобов’язана звернутися до правоохоронців і здати її, не зберігати і не чекати місячника. А місячник проводиться, щоб населення активізувалося і звернуло на це особливу увагу», – наголосив Василь Кобаль.
Нагадаємо, що першим закарпатцем, який скористався «Місячником добровільної здачі зброї», став житель села Сюрте Ужгородського району. Він приніс до поліції незареєстровану рушницю.
Серед громадян, які за один раз здали найбільше зброї, рекордсменами стали: житель Перечина, який приніс два саморобних ножа, стільки ж пар нунчаків та 202 набоїв до нарізної зброї калібру 5,45 мм; мешканець села Дубриничі Перечинського району, який здав 9 саморобних ножів, військовий карабін без прикладу та набої. Крім цього, п'ять штик-ножів житель Мукачева знайшов біля озера поблизу військового полігону та здав їх правоохоронцям.
Відділ комунікації
поліції Закарпатської області
Під час місячника добровільної здачі зброї на Закарпатті до поліції звернулися жителі всіх районів (ІНФОГРАФІКА)
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар