Програма «Доступні ліки» – перші результати на Тячівщині

жовтня 31 / 2017
Програма «Доступні ліки» – перші результати на Тячівщині


У вільному доступі для мешканців Тячівщини уже півтори сотні препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету та астми. В Тячівській райдержадміністрації, 19 жовтня, відбулася нарада, які провів начальник відділу охорони здоров’я Іван Фабрицій з головними лікарями, які відзвітувалися про перші кроки урядової програми "Доступні ліки", що стартувала ще 1 квітня та про використання коштів тощо.

За інформацією, у державній урядовій програмі «Доступні ліки» на теренах Тячівщини приймають участь суб’єкти господарювання, що займаються торгівлею лікарськими засобами, виробами медичного призначення та аптечні заклади. «Доступні ліки» - це державна програма реінбурсації – механізм повної або часткової оплати лікарських засобів, що почала діяти в Україні з 1 квітня 2017 року.

Дана програма розрахована вона на хворих із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та цукровим діабетом II типу. Пріоритетність надаливище зазначеним хворобам, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності серед населення або суттєво знижують його та відповідно ефективно лікуються на амбулаторному рівні. Пацієнти за рецептом лікаря можуть безкоштовно або з незначною доплатою придбати медикаменти в аптеках, залучених до програми.

За наказом МОЗ України від 03.04.2017 р. №360 затверджено Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. Він містить 157 позицій, 23 з яких відпускатимуть пацієнтам безкоштовно, усі інші – з доплатою, сума якої вказана у цьому Реєстрі. Відтак 127 торгових назв ліків показані для лікування серцево-судинних захворювань, 6 торгових назв – бронхіальної астми та 24 торгові назви – для терапії цукрового діабету 2-го типу. Наразі в Реєстр включено препарати 35 виробників лікарських засобів: 18 виробників з Європейського Союзу, 15 українських виробників та по 1 виробнику з Ізраїлю та Індії.

За словами Івана Івановича, наразі гостро стоїть питання наповнення аптек, що беруть участь у програмі «Доступні ліки», необхідним асортиментом лікарських засобів.

Також, було підведено підсумки за результатами, де краще реалізована програма, та в де саме потрібно докласти максимум зусиль для того, щоб краще оптимізувати програму – Усть-Чорнянський кущ, Дулово, Колодно тощо.

«Програма «Доступні ліки» починається не з аптек, а з візиту пацієнта до лікаря. Тому ми також звертаємося до лікарів, аби вони якомога краще знали, як працює програма, мали у наявності Реєстр, перелік аптек – учасниць програми у своєму регіоні, були готові виписувати правильні рецепти та заохочували громадян звертатися до них та долучати інших пацієнтів» - додав Іван Фабрицій.


Прес-служба Тячівської ОДА
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар