Мобільні афери і не тільки: як вберегтись від шахрайства знають іршавські поліцейські(ФОТО)

жовтня 10 / 2017
Мобільні афери і не тільки: як вберегтись від шахрайства знають іршавські поліцейські(ФОТО)


Начальник Іршавського відділення поліції, полковник Віктор Ребрей розповів, як вберегтися від найпопулярніших методів шахраїв та як реагувати, якщо став жертвою таких дій.

Зараз надзвичайно популярні покупки в режимі «on-line». На сайтах, де громадяни особисто виставляють на продаж товари, можуть бути оголошення, які направлені на неправомірне виманювання коштів. У таких випадках продавець виставляє привабливий і досить дешевий товар та вимагає передоплату. Після одержання всієї суми чи авансу отримувач перестає виходити на зв’язок, відключає телефон, видаляє запис на сайті. Щоб уникнути таких ситуацій, товари варто купувати у відомих та перевірених компаній на їх офіційних сайтах, або вибирати варіант, коли можна сплати за покупку по її отриманню.

Мобільні афери і не тільки: як вберегтись від шахрайства знають іршавські поліцейські(ФОТО)

Існують шахрайські методи, коли правопорушники видають себе за покупців. В такому випадку шахраї телефонують продавцю, цікавляться товаром, а потім погоджуються переказати гроші на банківську картку. Після цього правопорушник каже, що потрібно підтвердити прихід грошей, так як кошти пересилаються із іншої системи платежів. Фактично шахрай просить продавця під’їхати до банкомату і дає йому докладні інструкції, що робити. У подальшому під керівництвом злочинця громадяни надають персональні дані своїх карток або самостійно переказують гроші на чужі рахунки.

Популярними на території Закарпаття є телефонні дзвінки, коли шахраї повідомляють своїм жертвам про те, що їх рідні потрапили в біду. Вирішальним тут є фактори несподіваності та гра на емоціях потерпілого. Наприклад, нещодавно в Іршаві до жінки похилого віку зателефонував шахрай і повідомив, що її внук потрапив до поліції. Закарпатці повідомили, що для його звільнення терміново потрібно переказати гроші. Жінка відразу зібрала необхідну суму і вже майже віднесла їх на вказане шахраями місце. Однак вирішила спочатку зателефонувати в поліцію. Наші працівники за кілька хвилин встановили, що внук заявниці знаходиться вдома із батьками. Варто зазначити, що жінка поступила дуже правильно, адже у всіх подібних випадках потрібно телефонувати на лінію «102». Також можна переконатися в тому, що вас обманюють, запитавши прізвище близької вам людини чи дату її народження. Злочинці такою інформацією не володіють, а номер набрали шляхом випадкового набору.

Варто відзначити і SMS-шахрайство. Через повідомлення про виграш автомобілів чи призів вже потерпіли мешканці сіл Великий Раковець, Кушниця, Білки, Довге та міста Іршава. Громадяни отримували SMS про те, що на їх номер телефону випав приз – автомобіль. Від потерпілих вимагалося швидко перерахувати певну суму для реєстрації. При отриманні таких повідомлень громадянам варто перевіряти інформацію в офіційних представництвах цих організацій. Обман в такому випадку відразу розкриється.

Ще нашим громадянам надходять SMS-повідомлення від імені банку про заблокування платіжних карток. В тексті значиться, що необхідно зателефонувати в контакт-центр. Таким чином шахраї намагаються з’ясувати номер банківської картки користувача, щоб у подальшому зняти із неї всі наявні там кошти. А тому не варто надавати конфіденційну інформацію нікому, особливо у телефонному режимі.

Тим громадянам, які все ж стали жертвою шахрайських дій, раджу одразу звертатися в поліцію, адже злочинців легше знайти «за гарячими слідами».

Відділ комунікації
поліції Закарпатської області
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...