Можливість забезпечення населення дровами обговорили у програмі “Про головне”

жовтня 09 / 2017
Можливість забезпечення населення дровами обговорили у програмі “Про головне”
На телеканалі “Тиса-1” в прямому ефірі у програмі “Про головне”, 5 жовтня, гості говорили про актуальну тему, яка турбує великий відсоток краян перед настанням холодів, а саме можливість забезпечення населення дровами. Гості програми говорили про те, чи вигідно опалювати домівки дровами і якщо вигідно, то де дрова можно придбати пересічним громадянам, що для цього потрібно і яка цінова політика у різних місцевостях та інші.

Студія програми “Про головне” об’єданала представників лісового господарства, громадськості – голова громадської організації “Екосфера” Оксана Станкевич-Волосянчук, юридичної сфери та Фонду соціального страхування України в Закарпатській області. Головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів лісового господарства Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Хміль, відповідаючи на питання ведучого Олександра Мерявчика, де можна придбати дрова зазначив: “Громадяни, що зацікавлені у придбанні деревини дров’яної для власних потреб (опалення), можуть звертатися до постійних лісокористувачів, які в установленому порядку її реалізовують за встановленими відпускними цінами. Реалізація деревини здійснюється вільно, за поданими заявами мешканців.

Інформація про закупівлю (виписку) дров паливних для населення розміщена у соціальних мережах на офіційних сторінках лісгоспів, на їх сайтах, засобах масової інформації (місцеві газети) із зазначенням ціни, контактних телефонів та адрес де можна безпосередньо виписати дрова паливні. В осінній період різко зростає попит на дрова, особливо у малогазифікованих районах, що призводить до утворення черг з поставки дров паливних населенню. В залежності від лісистості району розташування лісогосподарського підприємства формується неоднорідна картина пропозиції та спроможності лісгоспу по забезпеченню паливною сировиною населення, соціальної сфери та бюджетних установ.

Він також навів наступну статистику, що за дев’ять місяців поточного року:

населенню виписано близько 140 тис. куб.м, поставлено 125 тис. куб.м.
закладам освіти – обсяг по договорах близько 14 тис куб.м, поставлено – 8,5 тис. куб.м;
іншим бюджетним установам – обсяг по договорах 7 тис. куб.м, поставлено – 5,5 тис. куб.м.
Й зазначив, що лідерами по забезпеченню паливних дров населенню на даний момент є:

В. Бичківське ЛМГ – 20 тис.куб.м, Хустське ЛДГ – 15 тис. куб.м, Брустурянське ЛМГ – 14 тис.куб.м та Виноградівське ЛГ – близько 10 тис. куб.м Кубометр дров паливних для населення в лісових господарствах реалізується по кожному району окремо. Так на шпилькові вартість дров від 204 грн (ДП «Брустурянське ЛМГ» до 456 (ДП «СЛАП «Іршаваагроліс»); на мяколистяні від 234 грн. (ДП «Ужгородське ЛГ» до 534 грн. (ДП «СЛАП «Іршаваагроліс»); відповідно твердолистяні – від 246 (ДП «Рахівське ЛДГ») до 584 ДП «СЛАП «Іршаваагроліс»). Всього дрова бувають трьох типів в залежності від їх теплотворної здатності. Перша, це так звана тверда група – дуб,бук, граб. Вони при спалюванні виділяють більше теплової енергії. До другої групи належать хвойні дерева і вільха. Найменшу теплотворну здатність мають м’яколистяні породи, зокрема тополя.

Такі розцінки лісові господарства Закарпатської області пропонують населенню, адже згідно з розпорядженням облдержадміністрації, реалізують їх з мінімальною рентабельністю. Навіть якщо до цієї суми додати витрати на доставку, економія все одно виходить істотна. Вищевказані ціни не враховують вартість доставки дров. В осінній період ряд лісогосподарських підприємств за наявності вантажних автомобілів переважно здійснюють поставку дров бюджетним установам та закладам освіти. Тільки ті підприємства, які мають достатню кількість вантажних автомобілів можуть надавати платну послугу на поставку дров для населення (ДП «Мукачівське ЛГ»). Громадяни можуть вільно винаймати приватні підприємства чи фізичні особи з відповідним наявним вантажним транспортом для самостійного перевезення дров.

Громадяни, що зацікавлені у придбанні дров для власних потреб (опалення), незалежно від місця проживання, можуть звертатися до будь-якого з лісгоспу, проте враховуючи велику вартість доставки (транспортних послуг) їм доцільніше це робити у найближче розташованих до них підприємствах.

Відповідаючи на питання про самозаготівлю, Василь Васильович зазначив, що самостійно населення не має права заготовлювати ліс на дрова (навіть якщо він знаходиться в метрі від будинку). Це стосується і сухостойных, і вітрувальних дерев, і просто прирівнюється до розкрадання лісу. Не можна заготовляти самостійно також через те, що це небезпечно для самих громадян.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар