Зустріч представників аграрного комітету ВР України та колег зі Словаччини (відео)

вересня 28 / 2017
Зустріч представників аграрного комітету ВР України та колег зі Словаччини (відео)

Словацькі партнери відзначили значний потенціал України в галузі сільського господарства, розказали про шляхи трансформації земельних відносин у Словаччині під час виконання угоди про Асоціацію та після вступу країни до Європейського Союзу. Кажуть, було не легко, однак впорались. Розповіли українським депутатам, і про ті аспекти, де, на їхню думку, поспішати не варто, зокрема у питаннях купівлі – продажу землі. Члени аграрного комітету ВР кажуть, вочевидь мораторій на продаж сільскогосподаських земель буде продовжено, ще як мінімум на рік. Однак, навіть, якщо зміни таки будуть внесені, ринок продажу землі не розпочнеться, адже наразі немає ухваленого відповідного закону. Та і мораторій на продаж нині не єдина проблема сільськогосподарської, що потребує детального вивчення , розповідає народний депутат Василь Петьовка.
Члени комітету аграрної комісії ВР кажуть, вочевидь мораторій на продаж сільськогосподарських земель буде продовжено, ще як мінімум на рік. Однак, навіть, якщо зміни таки будуть внесені, ринок продажу землі не розпочнеться, адже наразі немає ухваленого відповідного закону. Та і мораторій на продаж нині не єдина проблема сільськогосподарської, що потребує детального вивчення , розповідає народний депутат Василь Петьовка.
Питання реформування аграрної галузі - на часі, переконані депутати. Адже Україна одна із тих держав, від якої буде багато залежати в ЄС на ринку саме сільського господарства. Однак наразі в уряді чіткого механізму роботи нема. На питання , на якому етапі реформа, відповів заступник голови аграрного комітету ВР України.
У аграрному комітеті наразі опрацьовують питання та вивчають досвід інших закордонних партнерів. Основне ж завдання сформувати зрозумілу державну політику щодо трансформації земельних відносин, політику підтримки підприємств. І зокрема не наступити на ті ж, граблі, які свого часу завадили партнерам з інших держав. В Ужгороді ж, з Словацькими колегами дискутували більше години. Вирішили за доцільне провести аналогічну зустріч і у Словаччині.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар