Буде чи не буде міні- ГЕС на Тячівщині ?

серпня 14 / 2017
Буде чи не буде міні- ГЕС на Тячівщині ?
В Ганичах на Тячівщині 14 серпня по ГЕС будуть збори села, а слухання перенесені на 18 серпня по проханню «ГЕСівської мафії»

Згідно із повідомленням в тячівській районній газеті «ДРУЖБА» від 12.08.2017 р. від імені сільради, громадські слухання стосовно будівництва 3-х МГЕС по 3,3 МВт на р.Тересва на межами с.Ганичі, що були заплановані на 14 серпня, переносяться на 15:00 18.08.2017.

Водночас, згідно інформації місцевих активістів, 14.08.2017 р. о 11:00, в приміщенні сільради с.Ганичі їх сільський голова Анатолія Фіцай планує провести «агітаційну» зустріч «ЗА будівництво ГЕС» між горе-інвесторами на чолі з сумнозвісним екс-депутатом облради від ЄЦ В.Трикур та місцевими підприємцями, депутатами, працівниками бюджетної сфери, мешканцями.

Однак небайдужі мешканці в свою чергу планують о цій же годині завтра, 14 серпня, провести збори села, де провести загальносільське обговорення доцільності будівництва ГЕС. Оскільки, як повідомив голова Громадської ради при Тячівській РДА Іван Фіцай, небайдужі до майбутнього екосистеми р.Тересва, якості водопостачання в сільських колодязях та загрози підтоплення, мешканці ініціювали збір підписів проти будівництва каскаду міні-ГЕС та станом на 8 серпня зібрали вже близько 300 підписів.
http://zakarpattya.net.ua/…/172841-Na-Tiachivshchyni-zhytel…

Також серед мешканців села місцевими активістами поширена така ось сатирична листівка присвячена лобістській ГЕСівській позиції голови села Анатолію Фіцай ("наш Толян"), яка водночас "агітує" проти будівництва ГЕС.

Повідомлення ж про слухання на 14 серпня від імені Тячівської РДА було опубліковано в місцевій нерегулярній газеті "Справа честі" №3 (118) за квітень-травень 2017 року, яка випускається один раз на 3 місяці і практично весь тираж якої був викуплений.
http://gregor-ua.blogspot.com/…/04-na-Tyachivschini-planuju…

Поряд з цим, 20 липня 2017 р. Тячівська РДА на своєму офіційному сайті спростувала всі повідомлення, зазначивши, що вона не розміщувала жодних оголошень в газетах щодо будівництва ГЕС, оскільки за законом це є компетенцією місцевих рад і їх виконкомів, а відтак такі оголошення в газеті «Справа честі» є дезінформацією.
http://tyachiv-rda.gov.ua/…/86-tyachvska-rayonna-derzhavna-…

Тому невідомо яким чином сільська рада Ганичів може юридично перенести на 18 серпня слухання, що не були офіційно опубліковані на 14 серпня !?! Оскільки оголошення в районній газеті було зроблено поспіхом, то скоріш за все «ГЕСівська мафія» перенесла слухання на 18 серпня для того щоб більше часу витратити на фінансову "агітацію" активу села.

В той же час, слід зазначити, що Тячівська РДА ще в травні цього року все ж видала 4 дозволи на розробку детальних планів під будівництво цих ГЕС на Тячівщині (села Калини, Біловарці, Бедевля, Ганичі), але, схоже, після резонансних подій на сусідній Хустщині тячівські чиновники тепер намагаються "вмити руки". Для прикладу, щодо будівництва за межами с. Ганичі такий дозвіл був наданий розпорядженням №204 від 25.05.2017 р. за підписом в.о. голови РДА Михайла Полажинця.

Забудовником виступає ТОВ «ГІДРОРЕСУРС-ТЕРЕСВА», що і в тячівських Калинах та Біловарцях, яка зареєстрована в Ужгороді та має в своєму статутному фонді аж 1 000 грн, директором якого є Віктор Сегедій. Він же є помічником екс-депутата облради В.Трикура та очолює щонайменше десяток фірм, в т.ч. ТОВ «ГІДРОРЕСУРС-РІКА», яка планувала 5 МГЕС в с. Горінчево, Липча та Кошелево Хутського району, однак громади останніх категорично йому відмовили.

Серед активних "ГЕСівських лобістів" мешканці також називають: «агітаторів» на виборах Народного депутата України Василя Петьовки (депутатської групи ВР "Воля народу", виключеного із членства ЄЦ за поданням В.Балоги) – Павла Бедей та Андрія Шваб (екс-член політради ЄЦ), районних депутатів від Єдиного Центру – Ігор Грабарь, Володимир Куцин, Плиска Василь, Дочинець Василь. За наявною інформацією ці ж депутати Тячівської райради вкотре зривають на сесії райради голосування за бюджет району щодо перерозподілу додаткових надходжень близько 6 млн.грн. на ремонт доріг, садиків і шкіл, через формальні причини, створюючи в такий спосіб політичний тиск на голову РДА, щоб той допоміг «проштовхнути» будівництво ГЕСів. До такого політичної "змови" з районним осередком «ЄЦ» вдалася і районна «Батьківщина» на чолі з їх головою райради Василем Каганець.
http://www.rada-tyachiv.net.ua/…/1350-daputati-rajonnoji-ra…

Зокрема, місцеві активісти підтверджують, що усі неформальні перемовини з головами сільрад Тячівщини щодо лобіювання ГЕС від імені В.Петьовки ведуть І.Грабар та А.Шваб. Цю інформацію та про фінансову мотивацію нещодавно на зустрічі із головами інших сільрад також ненароком, після банкету, підтвердив і голова с.Калини Василь Метелешко, який 7 серпня провів псевдо-збори, за наслідками якого 33-и мешканці від імені 5-и тис. населення проголосували за якусь "згоду на будівництво ГЕС".
https://www.facebook.com/gregor.vitaliy/posts/2021822194715942
(повне відео від 07.08.2017 с. Калини)
https://www.youtube.com/watch?v=cR8BV6Rq9QQ

Водночас, помічник очільника ЄЦ Віктора Балоги, Михайло Ловга, не погоджуюсь із очевидним свавіллям влади Калин, вірно зауважив в соц.мережі Фейсбук:
"Якщо бирів тягне масу за, то зрозуміло, що його "зацікавили" зацікавлені особи. Те, що громадські слухання не відбулися - це факт. Ті 33 "зацікавлених" - пшик. Жодної юридичної сили. Нікуди з тим піти. А з головою варто переговорити. Головне, тримайте руку на пульсі. Не відпускайте у вільну течію, бо не тіки ГЕС збудують, а й російську школу."

Крім того, Громадська рада Тячівщини, 27 липня, на своєму позачерговому засіданні, прийняла рішення рекомендувати голові Тячівської РДА звернутись до голови Закарпатської ОДА Москаля Г.Г. про скасування розпоряджень голови Тячівської РДА «Про розроблення детального плану територій для будівництва каскаду малих гідростанцій на території району» до вступу в силу Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», що дасть можливість достовірно отримати інформацію про вплив малих гідростанцій на довкілля та запобігти шкоді довкіллю.
Водночас, відбувається вже замах і на порушення міжнародного законодавства, оскільки Тересва, як і Ріка, входить до Смарагдової мережі України екологічно незмінених річок Європи, охороні зобов'язання на захист якої взяв уряд України, підписавши Угоду про асоціації з ЄС. Тому за ініціативи Коаліції ГО «Форум екологічного порятунку Закарпаття», Громадських рад при Закарпатській ОДА та Тячівської РДА, на Тячівщині поширюються інформаційні листівки відповідного характеру про екошкідливість МГЕС.
http://tyachivnews.in.ua/…/20612-list-zvernennya-po-pitanny…

Село Біловарці та сільський голова Галина Войтенко – перші на Тячівщині сказали "НІ" ГЕСам на річці Тересва. Крім того, 9 серпня сільська рада смт. Тересви наперед прийняла на сесії рішення про заборону міні-ГЕС на їх території, що унеможливлює більше як проведення слухань з приводу цього питання, так і прийняття негативного рішення на слуханнях і селом Бедевля, оскільки воно розташоване практично навпроти Тересвянської громади. В зв'язку з чим звертаюсь до небайдужих мешканців сіл Ганичі та Бедевлі, взяти свідомий приклад від ваших сусідів, прийти 14 серпня на збори села Ганичі о 11:00 та громадські слухання в с. Бедевля о 13:00 і сказати – "НІ" ГЕСам.

Принагідно звертаюсь і до незаангажованих ЗМІ об’єктивно висвітлити ці суспільно важливі для нашого Закарпаття події, що можуть спровокувати закарпатців до нових протестних дій вже на Тячівщині. Оскільки невідомі особи з числа "ГЕСівської мафії" вже вкотре розміщають в друкованих ЗМІ повідомлення про слухання від імені місцевої влади, фактично привласнюючи її владні повноваження, а правоохоронна система при цьому, як і вся виконавча влада області, - бездіє.

http://gregor-ua.blogspot.com/…/14-v-Ganichax-zbory-sela-a-…

Громадський правозахисник Віталій Грегор
13.08.2017
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар