Закарпатський обласний театр драми та комедії з Мукачева переїде до Хуста

серпня 04 / 2017
Закарпатський обласний театр драми та комедії з Мукачева переїде до Хуста


Ще в середині березня наш край облетіла новина, Закарпатський обласний театр драми та комедії з Мукачева переїде до Хуста і працюватиме у приміщенні Хустського районного будинку культури. Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль повідомив, фінансуватиметься театр і надалі з обласного бюджету, а от приміщення відремонтують коштами Хустської міської ради.

Однак, виявилося, не все так просто, як здавалося на перший погляд. Загалом процедуру передачі майна вдалося повністю завершити тільки наприкінці червня. Наразі проект реконструкції будинку культури у розробці. А це робиться не за один день. Про загальну вартість проекту міський голова говорити не береться, однак, стверджує, що реалізовано його буде у кілька етапів. Адже і приміщення будинку культури, і прилегла територія – залишають бажати кращого. Та і саму сцену треба збільшити, теперішня не відповідає нормам. Не кажучи вже про інше, зокрема, про акустику. Все це питання часу і тому, коли саме проект реалізують, невідомо. Адже на нього, насамперед, чекає експертиза та тендерні процедури і лише потім – втілення в життя Інша проблема – кадри.

Обласний театр нині без режисерів та артистів. Старий персонал практично всім складом залишився у новоствореному Мукачівському міському театрі. Тому наразі пошуками акторів займається безпосередньо новопризначений виконувач обов’язків директора театру Василь Снітар.

До слова, 8 червня він приступив до роботи. Наразі оголошено конкурс на заміщення вакантних посад, зокрема, артистів драми та комедії, художників, бутафорів, декораторів, звукорежисерів, режисерів – постановникків тощо. Звісно, у Хусті та районі таку кількість фахівців знайти буде важко, тому обласний театр чекає усіх закарпатців – театралів. Необхідний ще і персонал технічний, і обслуговуючий та управлінський. Василь Снітар попри всі складнощі налаштований оптимістично і таки планує прем’єру вистави у Хусті на осінь.

Однак, чи це буде сцена будинку культури, чи якась інша в місті, не знає. Питання вирішать з часом. Разом з тим хустяни на старт чекають з нетерпінням.

Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...