Це неймовірне відчуття, коли під пальцями оживає глина (ФОТО)

липня 09 / 2017
Це неймовірне відчуття, коли під пальцями оживає глина (ФОТО)


Цими вихідними відвідувачі Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту можуть не тільки пройтися старим селом, а й власними руками створити автентичний посуд.

І в цьому їм допоможе гончар Олександр Дворак. Талановитий молодий майстер, продовжувач традицій закарпатської школи гончарства та славетних гончарів Михайла та Івана Галасів із с. Вільхівка Іршавського району охоче показує своє ремесло.

Відвідувачі музею мають змогу не тільки побачити вправну роботу майстра, але й власноруч попрацювати за гончарним кругом, виготовити свій глиняний виріб.

Серед бажаючих пізнати магію глини – діти та дорослі. Чоловік зізнається, глину полюбив змалечку і любив спостерігати за тим, як працює батько. Зараз сам навчає дітей гончарству і зізнається, що працювати з глиною можуть усі, незалежно від віку.

Це неймовірне відчуття, коли під пальцями оживає глина (ФОТО)


У руках Олександра мертва глина, в якій не проросте жодне зернятко, оживає і перетворюється на довжанку (закарпатський глечик для вина), канточку для вина чи настінну тарілку. Майстер зазначає, що глине не тільки учить концентрації, але й заспокоює, навіть техніка дихання під час глини стає особливою.

Майстер працюватиме у музеї в суботу та неділю з 11.30 до 17.30 год.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар