Люди з порушеннями зору успішно працюють на мукачівському підприємтсві

липня 08 / 2017
Люди з порушеннями зору успішно працюють на мукачівському підприємтсві

Виробляють ось у цьому напівзанедбаному цеху в Мукачеві картонні коробки – упаковки для піци, тортів, годинників та взуття. Облаштовують також міні-цех зі згортання харчової фольги та рукавів для запікання. Замовлення є із усіх куточків України. Клієнтів шукають самостійно і це, переважно, небайдужі люди. Використовують вітчизняну сировину, а також беруть замовлення із переробки. Кажуть: у перспективі націлені на міжнародну співпрацю. Для того, аби запросити замовників з-за кордону, працюють над покращенням умов. Вивчали досвід роботи підприємств у Польщі та Словаччині. Втім, закликають до розуміння і на батьківщині.

Денис ДЕЙЧУК, директор підприємства об’єднання громадян Мукачівського УВП № 1 УТОС

Працює 42 людини. У непромисловій – це гуртожиток, клуб, бібліотека, шашково-шашковий гурток, база відпочинку. Промислова сфера – це 2 цеха: картонажний (де виробляють паперову продукцію) і фасувальний цех (зокрема, пластмасових виробів). Підприємці звертаються також із маленькими замовленнями – так, фасували цвяхи, дерев’яні ложки, різної продукції, фасування якої вимагає тактильного дотику, аби виявити усі огріхи. Аби запросити інвестора – треба його десь відвести, показати потужності, і наявність робочої сили. Це елементарні речі, яка наразі є великою проблемою. Нема належних умов праці – люди працюють на ентузіазмі.

Одне із найкрупніших замовлень у Мукачівського підприємства УТОС на сьогодні – це дорожні пакунки для Львівського аеропорту, який працює у багатьох міжнародних напрямках. На місяць є потреба у 150 тис таких наборів. Тут важлива саме тактильна робота. Працюють у фасувальному цеху як і незрячі, так і люди зі стійкими вадами зору.

У Мукачеві УВП № 1 УТОС – єдине підприємство, де можуть працевлаштуватися люди із вадами зору. Своїми силами співробітники намагаються відновити бодай якісь приміщення, аби мати елементарні трудові умови. Важливим елементом у роботі цього підприємства є соціальна адаптація людей із особливими потребами.

Денис ДЕЙЧУК, директор підприємства об’єднання громадян Мукачівського УВП № 1 УТОС

Там відбувається основна функція – маємо навчити людей адаптуватися до життя, як орієнтуватися, аби вони були максимально цим забезпечені. Розраховуємо на спонсорську підтримку небайдужих людей, оскільки питання №1 21 століття – усі ми маємо вади зору, у когось яскраво виражені, у когось певним чином подолані. Потрібні нам умови, прозорість замовлень і в першу чергу відповідальність.

Крім роботи учбово-виробничого підприємства, люди із вадами зору у Мукачеві мають шашково-шаховий клуб. А здоров’я можуть покращити на базі відпочинку, яка знаходиться за 11 км від міста. Прагнуть же до європейської моделі адаптації у соціумі. Коли система соціального захисту – це не тільки прояв співчуття та доброчинності, а й гарантія того, що люди не залишаться наодинці зі своїми проблемами, і отримуватимуть підтримку держави і суспільства. Аби усі відчували себе рівноправними частинами громадянської спільноти.Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар