Попри фізичні вади та долю наймички Марія Брашко залишається оптимісткою і у 101 рік

червня 27 / 2017
Попри фізичні вади та долю наймички Марія Брашко залишається оптимісткою і  у 101 рік

Цими днями Марія Брашко із села Cіль, що на Великоберезнянщині, відзначила свій 101-й день народження. Доля жінки склалася непросто: з дитинства глухоніма, з малих літ працювала у наймах, про її родину жодних відомостей. Ще у повоєнні роки, коли пані Марії не було й 30-ти, її прихистила родина Герзаничів. Покоління цієї родини і до цього часу, опікуються пані Марією, мов рідною. Зараз про жінку піклується внучка чоловіка, який її знайшов. До 1996 року у Марії Брашко, інваліда 2 групи, не було навіть паспорта. Допомогла оформити його пані Марії, уже згодом її офіційний опікун, Катерина Герзанич. За словами господині будинку, незважаючи на долю наймички та фізичні вади, нещасною іменинниця ніколи не почувалася.

Пані Марія завжди була активною. До 70-ти років випасала худобу, - це була її основна робота, а у 90 ще грала у м’яча з маленьким Максимом. Можливо це, а також віра у добро та людей, зі слів опікунів, і є секретом довголіття бабусі. У свої 101 Марія Брашко почуває себе на всі сто. Не приймає жодних ліків та пересувається без сторонньої допомоги. А ще вона, як і раніше, обожнює солодке та красивий одяг.

Тож, як годиться, в свій день народження, весела, гарно вбрана та зі шматком святкового торта в руках, закликає всіх до столу й доводить своїм прикладом, що прожити понад століття – це зовсім не привід для старіння. На адресу іменинниці цього дня надійшло чимало теплих слів і щирих побажань від односельчан. Як і минулого року, до вітань пані Марії долучився і народний депутат України Василь Петьовка. Помічник народного депутата Михайло Штефко урочисто презентував іменинниці квіти та листівку з побажаннями доброго здоров’я, багато літ життя, щастя та миру та вручив цінний подарунок – холодильник.
Попри фізичні вади та долю наймички Марія Брашко залишається оптимісткою і  у 101 рікКатегорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар