На Рахівщині двадцяти шести жінкам вручили почесне звання “Мати-героїня”

червня 08 / 2017
На Рахівщині двадцяти шести жінкам вручили почесне звання “Мати-героїня”
Почесний знак та посвідчення до почесного звання ,,Мати-героїня” двадцяти шести жителькам Рахівщини вручив голова райдержадміністрації Павло Басараба. Урочистості з нагоди присвоєння звання ,,Мати-героїня” в приміщенні РДА стали вже традицією.
Вони відбулися вчора, 7 червня. А сьогодні, посвідчення до почесного звання отримали жінки в с. Богдан.
Довідково. Станом на сьогоднішній день в нашому районі нараховується 301 мати-героїня.
За Указом Президента України від 13 травня 2017 року № 129/2017 за материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для їх всебічного розвитку, нагороду отримали 26-ть матерів Рахівщини, які народили і гарно виховали (або виховують) п'ятьох і більше дітей. Одноразову грошову винагороду у сумі 16 000,00 грн. виплачено на особисті рахунки, які подані в управління соціального захисту населення райдержадміністрації.
Багатодітні матері, які народили та виховали до 6-ти річного віку п`ятеро і більше дітей, мають право на дострокову пенсію за віком після досягнення 50 - ти річного віку і за наявності страхового стажу роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми, але не більше ніж до досягнення дитиною трирічного віку.
Відповідно до Закону України ,,Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”, багатодітним матерям нараховується надбавка до основної пенсії на яку вони мають право згідно законодавства, а саме:
при народженні 5-ти дітей –надбавка 35%;
при народженні 6-ти дітей –надбавка 36%;
при народженні 7-ти дітей –надбавка 37%;
при народженні 8-ти дітей –надбавка 38%;
при народженні 9-ти дітей –надбавка 39%;
при народженні 10-ти і більше дітей –надбавка 40%;
Надбавка розраховується пенсійним фондом із розрахунку прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.
При отриманні нагрудного знаку та посвідчення ,,Мати-героїня”, розрахунок надбавки до пенсії збільшується до максимального процентного співвідношення – 40 % не залежно від кількості дітей.
Із січня 2008 засновано одноразову грошову винагороду, яка виплачується жінкам, удостоєним званням ,,Мати-героїня” у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, що у 2017 році ця виплата становить 16 000,00 грн
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар