Актуальні питання розвитку системи громадського здоров’я в Україні обговорять в Ужгороді

травня 24 / 2017
Актуальні питання розвитку системи громадського здоров’я в Україні обговорять в Ужгороді


Вперше в Україні, у м.Ужгород 24-25 травня проводиться науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання розвитку системи громадського здоров’я в Україні». Організатори: ДВНЗ «Ужгородський національний університет», ДУ «Центр громадського здоров’я міністерства охорони здоров’я України», Департамент охорони здоров'я Закарпатської облдержадміністрації.
В роботі конференції візьмуть участь близько 150 науковців та практиків у сфері громадського здоров’я з усіх регіонів України та інших країн. Серед них: керівництво та провідні фахівці національного Центру громадського здоров’я МОЗ України; делегація проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» у складі директора проекту та ведучих національних експертів, завідувачі профільних кафедр українських медичних ВУЗів, керівники уже створених та тих, що наразі формуються регіональних Центрів громадського здоров’я, відомі науковці та успішні практики в галузі громадського здоров’я та соціальної медицини; представники міжнародних та національних неурядових організацій.
Основними питаннями, які будуть розглядатися на пленарному засіданні, монотематичних експертних круглих столах та секційних засіданнях є найбільш актуальні питання сучасного етапу розвитку системи громадського здоров’я в Україні. Зокрема це: шляхи реалізації Концепції розвитку громадського здоров’я в Україні; міжнародний досвід охорони громадського здоров’я; створення системи підготовки кадрів для охорони громадського здоров’я; профілактика неінфекційних та інфекційних захворювань в системі громадського здоров’я; збереження психічного здоров’я в системі громадського здоров’я; громадське здоров’я як наукова спеціальність та інші.
За результатами роботи конференції буде напрацьовано та прийнято Резолюцію конференції з чіткими рекомендаціями щодо подальших науково обгрунтованих кроків у розбудові системи громадського здоров’я в Україні.
До уваги:
Підписавши Угоду про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами - членами, з іншої (глава 22. Громадське здоров'я), Україна взяла зобов’язання розвивати співробітництво в галузі охорони здоров’я з метою підвищення рівня його безпеки та захисту здоров’я людини як передумови сталого розвитку та економічного зростання, у тому числі керуючись підходом «охорона здоров’я у всіх політиках держави».
В цьому контексті, особливо нагальною потребою системи охорони здоров’я є розбудова системи громадського здоров’я, яка передбачає заходи, що вживає держава для попередження захворювань та збереження здоров’я своїх громадян. Конференція «Актуальні питання розвитку системи громадського здоров’я в Україні проводиться з метою фахового обговорення та експертного погодження подальшого плану розбудови ефективної системи громадського здоров’я в Україні у відповідності до вимог Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, на основі застосування кращих міжнародних практик.
Категорія : СуспільствоLoading...
загрузка...