На Закарпатті зменшився рівень підліткової злочинності

квітня 03 / 2017
На Закарпатті зменшився рівень підліткової злочинності


Питання профілактики дитячої злочинності у 2016 році та роботи з дітьми, які проживають у сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах розглянули на засіданні координаційної ради у справах дітей при ОДА під головуванням заступника керівника краю Олександра Петіка.
За підсумками 2016 року в області спостерігається спад на 12% рівня підліткової злочинності, а також зменшення кількості неповнолітніх, які скоїли злочини. Як свідчать дані сектору ювенальної превенції управління превентивної діяльності НП України в Закарпатській області, неповнолітніми або за їх участю у минулому році вчинено 238 злочинів проти 269 за аналогічний період 2015 року. Проблемним залишається питання зростання рівня рецидивної та групової злочинності серед неповнолітніх.
За словами начальника служби у справах дітей ОДА Світлани Якімеліної, за підсумками минулого року зменшилася кількість дітей, які вилучені з вулиці під час проведення профілактичних відпрацювань. Разом з тим, на 22% збільшилася наповнюваність обласного притулку для дітей, і в першу чергу у зв’язку з вилученням дітей із сімей. Членами координаційної ради наголошено на необхідності проведення широкої інформаційної кампанії, спрямованої на недопущення залучення дітей до найгірших фори дитячої праці, у тому числі їх втягнення у заняття жебракуванням.
На координаційні раді також зазначалося, що протягом 2016 року суб’єктами соціальної роботи виявлено 8065 сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах. Соціальними послугами центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді охоплено 7448 сімей та осіб (в них 11614 дітей).
За результатами засідання прийнято рішення щодо забезпечення проведення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання залученню дітей до заняття жебракуванням, забезпечення якісного соціального супроводу, надання соціальних послуг та здійснення інших заходів щодо відновлення соціальних функцій, психологічного і фізичного стану сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, - інформують у службі у справах дітей Закарпатської ОДА.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар