На Закарпаття суне епідемія кору

березня 09 / 2017
На Закарпаття суне епідемія кору


Причиною цьому може стати стати епідемія кору в Румунії та низька вакцинованість населення. Ще однією причиною вважають циклічність захворювання. Так, за словами Михайла Поляка, високі показники інфікування повторюються кожні 5-6 років. На Закарпатті епідемія кору була зафіксована у 2012 році. Тоді було виявлено майже 2 тисячі випадків захворювання.

Що стосується спалаху захворюваності на кір в Румунії, то там уже виявлено 2,5 тисячі хворих, 16 осіб загинули. Оскільки хвороба передається повітряно-крапельним шляхом, то закарпатські фахівці наголошують на потребі вакцинації населення.

Директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Володимир Маркович підкреслив, що захворюваність на кір є серйозною проблемою. Чи не єдиним методом профілактики є вакцинація населення.

«Наразі ми готові до спалаху захворюваності. Але потрібно в першу чергу попередити проблему. Потрібно провести вакцинацію саме тих верств населення, які не пройшли вакцинацію в минулі роки. В кожній лікарні та амбулаторії району можна безкоштовно провести щеплення», - сказав Володимир Маркович.

Проте, як повідомили фахівці, зараз питання вакцинації населення потребує негайного вирішення. Охоплення вакцинацією від кору в Україні складає 45,5% населення при потребі 95%. Що стосується Закарпаття, то тут план щеплення виконано лише на третину. Наразі в нашій області наявні майже 9 тисяч доз вакцини для профілактики кору. Але всі вони були закуплені за кошти, які були передбачені бюджетом у 2015 року.

«Ми забезпечені приблизно на 75%. На початок березня ми маємо залишок 8923 дози вакцини. Так, ця кількість не покриває всіх потреб населення, але планові щеплення можуть проводитись без обмежень», - сказав головний лікар обласної клінічної інфекційної лікарні Михайло Поляк.

Кір – це висококонтагіозне (надзвичайно заразне) гостре вірусне захворювання. Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури, яке настає приблизно через 10-12 днів після впливу вірусу і триває від 4 до 7 днів. На цій початковій стадії можуть з'являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. Через кілька днів з'являється висип, зазвичай на обличчі і верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип розповсюджується по тілу і, в кінцевому підсумку, з'являється на руках і ногах. Вона тримається 5-6 днів і потім зникає. В середньому, висип виступає через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар