Керівництво Тячівського району з робочою поїздкою навідалось у село Колодне

жовтня 31 / 2016
Керівництво Тячівського району з робочою поїздкою навідалось у село Колодне

На днях голова Тячівської райдержадміністрації Василь Дем'янчук з першим заступником Михайлом Полажинцем та начальником відділу охорони здоров'я Іваном Фабрицієм навідались у село Колодне.

Керівництво району зустрілось з сільським головою Іваном Кричфалушієм та депутатом районної ради Іваном Немешом, активом села, з якими відвідали ряд об’єктів соціальної сфери – дитячий садочок, амбулаторію загальної практики сімейної медицини тощо.

Насамперед оглянули хід виконання ремонту моста в центрі села, який сполучає два береги сільського річки Одаровки. Роботи здійснюються працівниками Тячівського райавтодору і вже наближаються до завершення.

Як розповів Колодненський сільський голова Іван Кричфалушій міст збудований ще на початку 70-х і декілька останніх років знаходяться в аварійному стані. В частині тротуару утворилися діри, з яких було видно як у річці протікає вода. Бетонні перила відпали, що становило небезпеку для пішоходів, особливо дітей, які прямують дорогою до школи. Щоб перейти міст, люди виходили на проїжджу частину, і спричиняти перешкоди учасникам автомобільного руху.

З приводу аварійного стану моста керівництво села неодноразово зверталося до районної влади, в службу автомобільних доріг. Водночас було виготовлено проектно-кошторисну документацію. І ось нарешті за депутатським зверненням районного депутата Івана Немеша рішенням сесії ради з районного бюджету виділення 100 тис. грн. на ремонтні роботи пішохідної частини мосту.

Сільський голова розповів і про інші проблеми села. Зокрема що стосується унікальної архітектурної пам'ятки Закарпаття - дерев'яної церква Святого Миколая 1470 року. На сьогодні вона знаходиться на балансі відділу культури Тячівської РДА, однак за останні роки тут нічого не робиться, хоч у свій час планувалось відкрити музей.

Також потрібно здійснити реставрацію церкви та благоустрій території, на що потрібні кошти. Для відкриття музею зібрані цінні експонати - предмети домашнього вжитку та старовинні образи, які вже знаходились під дахом дерев'яного храму. Однак так як музей офіційно не було відкрито, їх перенесено в інше місце.

Як зазначив Іван Кричфалушій на реставрацію потрібні великі кошти і погодження через відповідні інстанції, що зробити не так просто. Від унікального стінопису ХVІІІ ст. залишилися лише фрагменти у вигляді напівстертих ликів святих. А провести благоустрій цілком можливо і за допомогою району, для чого сільрада може розробити відповідну програму.

За останні декілька років спільними зусиллями небайдужих людей вдалося призупинити руйнацію архітектурного спадку. За гроші гранту, що виділив уряд США, (37 тисяч доларів) перекрили дах церкви, на пожертви сільської громади (47 тис.грн.) зміцнили стіни, поставили ворота, на вікна - ковані решітки, вимостили кам'яними сходами дорогу на пагорб, де знаходиться церква.

Вдалося отримати кошти на ремонт дороги біля храму (95 тисяч грн.) і спорудити підпірну стінку, щоб будівля разом із двома дубами - її однолітками, що ростуть поруч, не сповзала в річку. Але це невелика частина довгого переліку необхідних робіт для відновлення первозданної краси дерев'яної пам'ятки.

Голова Тячівської РДА Василь Дем'янчук запевнив у своєму сприянні з вирішення даного питання.

- Це унікальна пам'ятка повинна бути збережена і вона має стати туристичною візитивкою не лише села а й району, - наголосив під час зустрічі з активом керівник адміністрації.

Відтак поважні гості з району навідались у сільський садочок, де оглянули матеріальний стан закладу. Що приємно вразило, так це дитячий майданчик на подвір'ї та затишна атмосфера всередині ДНЗ. Однак в садочку дуже старі меблі, особливо дитячі ліжечка та й недостатньо приміщення для нормального функціонування.

У надто тісних кімнатах розташований поруч інший заклад - АЗПСМ. Як зауважив начальник відділу охорони здоров'я РДА Іван Фабрицій така ситуація є неприємливою, коли працівники не мають відповідних умов для нормальної роботи. Потрібно шукати вихід із ситуації. Як один з варіантів, що пропонується сільським головою Колодна - добудова однієї групи для садочка, що вивільнить частину приміщення для амбулаторії. Або ж її перенесення в нову будівлю, яка зведена громадою під церковну фару. Однак для цього теж потрібні чималі кошти, яких на сьогодні недостатньо.

У підсумку робочої поїздки до села Колодно, керівник району Василь Дем'янчук наголосив, що ці та інші нагальні проблеми населеного пункту намагатимуться вирішувати спільно з районом в цьому та наступному році.

Любов Немеш
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...