Що робити, якщо чужий дорослий вичитує Вашу дитину

вересня 06 / 2016
Що робити, якщо чужий дорослий вичитує Вашу дитину

Давайте подивимося, як можна повести себе в подібній ситуації, тому що для дитини вкрай важливо, як прореагує його батько.
проблема:
Таке нерідко зустрічається в пісочниці, в дитячому садку, школі. У нашому суспільстві поки, на жаль, не прийнято з повагою ставитися до дітей, не має значення, свої це або чужі. Від такого агресивного натиску чужого дорослого втрачається не тільки дитина, але, часом і батьки, не знаючи, що робити. Давайте подивимося, як можна повести себе в подібній ситуації, тому що для дитини вкрай важливо, як прореагує його батько.

пояснення:
1. Дитина перед дорослим беззахисний. Але коли це близький дорослий, то у дитини є опора у вигляді хороших відносин з ним. Тому зауваження і настанови з боку близької сприймаються дитиною здебільшого нормально, оскільки це безпечно для нього. Але коли на дитину лається чужий дорослий - це його лякає, тому що сили явно не рівні, влада у дорослого, безпеки немає.
Що робити, якщо чужий дорослий вичитує Вашу дитину

2. Для того, щоб син відчув себе в безпеці, мама в першу чергу фізично загороджує свою дитину від жінки, яка сприймається ним як загроза. Так дитина буде відчувати себе під захистом. Потім мама вирівнює ситуацію, ініціюючи розмову «по горизонталі» дорослий-дорослий. Мама пам'ятає, що діти знаходяться поруч і зараз вони побачать модель поведінки в конфліктній ситуації. Тому, мама демонструє повагу до опонента і спочатку вітається, потім буде і питає ім'я. Завдяки знайомству розмова буде більш персональним.
Що робити, якщо чужий дорослий вичитує Вашу дитину


3. Мама шанобливо ставиться до сина, тому сідає, щоб бути з ним на одному рівні. Мама розуміє, що її дитині довелося не солодко, що він хороший хлопчик і у нього не було злого умислу. Тому вона жестом, виразом обличчя, своїм зверненням показує синові своє розуміння його, прихильність до нього і підтримку. При цьому мама однозначно проводить кордон «своє-чуже».


Що робити, якщо чужий дорослий вичитує Вашу дитину4. Саша, нехай і не спеціально, але все таки порушив кордону Льоші і Світлани, взявши Лешін іграшку. Тому, мама приносить свої вибачення. Мама також розуміє, що діти ходять в одну групу в дитячому саду і непорозуміння можуть повторюватися. Тому мама домовляється зі Світланою про те, як діяти в майбутньому. Важливо, що Саша це чує. Так він буде відчувати себе більш захищеним. Досвід захищеності сприяє зміцненню почуття власної цінності і значущості. Мамина захист як би повідомляє дитині «ти важливий і цінний, тому я не дозволяю поводитися з тобою погано».

Що робити, якщо чужий дорослий вичитує Вашу дитину5. У дитини не було злого умислу, коли він брав чужу машинку. Швидше це можна розцінити як помилку. Тому тут не йде мова про якусь осудженні. Крім того, Саші довелося витримати випробування, коли його вичитувала чужа жінка. Сашиной мамі хочеться сина якось особливо підтримати і вона знаходить такий спосіб - подарувати таку ж машинку на свято.

Що робити, якщо чужий дорослий вичитує Вашу дитину


6. Ми не аналізуємо ситуацію, коли дитина ще переживає те, що трапилося. Тому що так він може відчути себе самотнім, не зрозумілим і замкнутися, відповідаючи формально. Коли ж всі негаразди позаду і душевну рівновагу відновлено, тоді з'являється можливість проаналізувати, що сталося і що до цього призвело. Так, дитина зможе витягти корисний досвід з ситуації, що склалася і навчитися, щоб надалі не потрапляти в таке становище. При цьому мама не розповідає синові як треба, а цікавиться, якою логікою керувався дитина. Це дасть їй інформацію про «білі плями» малюка. Надалі мама може приділити цьому особливу увагу, щоб син краще орієнтувався. Навідні мамині питання допомагають дитині самій знайти вірне рішення в проблемній ситуації. Такий підхід допомагає дитині відчути себе більш компетентним і в складній ситуації спиратися на себе, особливо, коли він не може у когось запитати, щоб надалі не потрапляти в таке становище.

Що робити, якщо чужий дорослий вичитує Вашу дитину
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар