Умілець на Хустщині майструє ексклюзивні автомобілі (ФОТО)

вересня 03 / 2016
Умілець на Хустщині майструє ексклюзивні автомобілі (ФОТО)

У доробку Василя Ком’яті з Криви сотні виробів. Майструє умілець із усього, що є під руками. Використаний пластик, шишки, каштани, кришечки з ПЕТ-пляшок, пінопласт та інший, здавалося б, непотріб він перетворює на кумедних тваринок і комашок.
Утім найбільше дивує те, що власні експонати майстер уміє оживляти.

Умілець на Хустщині майструє ексклюзивні автомобілі (ФОТО)

Формула-1 у мініатюрі

Пан Василь не має ні спеціальної педагогічної, ні технічної освіти, але навчає дітей виготовляти дива власними руками. У народні ремесла закохався змалечку, утім справді захопився виробами з деревини у 2002 році.

– Мені запропонували вести у Кривській школі гурток народних умільців, а паралельно – у районному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді. Тоді я задумався, що би зробити таке ексклюзивне, аби зацікавити вихованців, між якими в мене, до речі, не тільки хлопці, але й чимало допитливих дівчат, – розповідає «Карпатському об’єктиву» пан Василь. – Тож спочатку я змайстрував велетенську квітку, яка згодом відправилася до столиці, далі експериментував із дерев’яними метеликами, кониками, бабками. Умію плести з лози, працювати з металом, займатися різьбою. Тож неможливого для мене немає. Удома квітник завжди повний садовими скульптурами, які я зробив своїми руками. Щоправда, більшість із них роздарував, бо отримую неабияку насолоду, коли друзі та знайомі радіють, коли їхні очі випромінюють щастя.

Справді, між кількома сотнями експонатів Василя Ком’яті є і дерев’яні, і металеві, і паперові, і з рослин, і з каменів… але найбільше вражають рухливі витвори, оснащені двигунами.

– Змайструвати, приміром, автомобіль неважко, але для дітей цікавіше, якщо він рухається. Тож маленький транспортний засіб можна оснастити пристроями, які приводять модель у дію. Часом ми влаштовуємо з учнями міні-змагання, такі як Формула-1, – зізнається 53-річний умілець.
Умілець на Хустщині майструє ексклюзивні автомобілі (ФОТО)

І справді, крихітні автомобілі, наче їхні натуральні «оригінали», захоплюють, коли метушливо пересуваються сільською дорогою, а дітлахи не приховують захвату від див техніки.
У творчих планах кривського винахідника – нові роботи, у тому числі автомобільні.

– Я не механік, але транспорт люблю і передусім тому, що автівками захоплюються мої вихованці. Тож на досягнутому не збираюся зупинятися, – наголошує Василь Ком’яті. – Вірю, що разом з підопічними зробимо ще багато неординарних експонатів, у тому числі з колесами.
Категорія : СуспільствоLoading...
загрузка...