Ніхто не застрахований від ДТП: ні водій, ні пішохід, ні велосипедист

вересня 03 / 2016
Ніхто не застрахований від ДТП: ні водій, ні пішохід, ні велосипедист

На початку серпня на території Закарпатської області, як і по всій Україні, стартував місячник безпеки дорожнього руху. Попри те, що поліція завжди працює над тим, щоб убезпечити всіх учасників дорожнього руху, цього місяця питанням аварійності на дорозі приділяється особлива увага. Про те, які заходи уже реалізовано в рамках місячника, а які ще плануються, розповів начальник управління превентивної діяльності ГУНП у Закарпатській області, полковник міліції Роман Ус.Ніхто не застрахований від ДТП: ні водій, ні пішохід, ні велосипедист


– Чи є якісь географічні особливості проведення місячника безпеки дорожнього руху на Закарпатті? Чи більша потреба у превентивній діяльності в одних районів за рахунок інших?

– На виконання вимог Національної поліції України працівники ГУНП в Закарпатській області організували та здійснюють заходи щодо проведення Плану місячника безпеки дорожнього руху на всіх автошляхах Закарпатської області.

На прес-конференції, яка відбулася 8 серпня, керівництвом відділу управління превентивної діяльності ГУНП в Закарпатській області було анонсовано, що на автошляхах області буде проведено місячник безпеки дорожнього руху, під час якого проведуть ряд комплексних заходів щодо профілактики аварійності та забезпечення безпеки дорожнього руху.

Можу сказати, що за результатами проведеного поглибленого аналізу стану аварійності та після вивчення основних причин і обставин скоєних ДТП на автошляхах області щотижнево, силами працівників поліції Закарпаття спільно з Національною Гвардією та працівниками роти особливого призначення, проводяться оперативно-профілактичні заходи із забезпечення публічного порядку та безпеки дорожнього руху на території населених пунктів Закарпатської області. З початку проведення місячника безпеки такі відпрацювання проведені на територіях Рахівського, Міжгірського, Тячівського, Воловецького, Хустського, Мукачівського та Свалявського районів. До завершення місячника такі відпрацювання планується провести на усій території регіону.

– Траса «Київ-Чоп» вважається однією із найбільш аварійних в Україні, крім того, оскільки Закарпаття – прикордонна територія, статистику ДТП нам «псують» водії з інших областей. Яка робота робиться в цьому напрямку?

– Для забезпечення публічного порядку та запобігання вчиненню йомовірних терористичних актів на території Закарпатської області працівники поліції ГУНП в Закарпатській області здійснюють ретельний збір інформації щодо пересування та виявлення на території області транспортних засобів з російською та сербською реєстрацією.

Крім цього, посилено контроль на в’їзді в область на блокпостах «Ужок», «Лазещина» та «Сойми». Особлива увага під час несення служби на вказаних постах звертається на транспортні засоби з російською та сербською реєстрацією. В разі виявлення таких машин збирається ретельна інформація про осіб, які керують та пересуваються в таких транспортних засобах. Працівники поліції особливого призначення ГУНП щоденно несуть службу спільно з працівниками Управління патрульної поліції міст Ужгорода та Мукачева ДПП НП України на міжнародній трасі «Київ-Чоп».

Щодоби по області заступають 34 групи реагування патрульної поліції, відділів та відділень ГУНП області з чисельною кількістю особового складу 68 працівників поліції, які, окрім забезпечення реагування на повідомлення про вчинення кримінальних правопорушень та інших подій, проводять заходи щодо виявлення та припинення правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.– Чи можете ви розповісти про результати таких спільних патрулювань?

– Звісно, за час проведення цих заходів силами груп швидкого реагування припинено 311 порушень правил дорожнього руху, в тому числі виявлені 34 водія, які керували транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння.

Найбільше порушень правил дорожнього руху виявлено на території Іршавського, Хустського, Мукачівського та Берегівського району.

– Чи можна сказати, що спостерігається явне покращення стану аварійності на дорогах Закарпаття?

– Попри активізацію роботи органів поліції, ситуація в період з 12 по 25 серпня на вулицях і дорогах області залишалася складною. Зокрема, упродовж декади в області зареєстровано 30 ДТП, в яких 5 осіб загинуло та 35 отримали тілесні ушкодження.

Однією з причин дорожньо-транспортних пригод є грубе порушення водіями правил дорожнього руху. Як приклад, неповнолітній, керуючи мопедом «YAMAHA», рухаючись по дорозі сполученням Мукачево-Рогатин-Львів, грубо ігноруючи п.10.1 Правил дорожнього руху, тобто початок руху та зміна його напрямку, допустив зіткнення з мікроавтобусом «CITROEN-JUMPY». Внаслідок отриманих тяжких тілесних ушкоджень молодий хлопець загинув на місці. Одна помилка на дорозі може коштувати життя.

– Які основні причини ДТП на дорогах Закарпаття?

Основними видами автопригод з постраждалими, які були скоєні в період з 12 до 25 серпня, є:

– наїзд на пішоходів – 8, тобто 26,67% від загальної кількості;
– наїзд на та велосипедистів – 6, тобто 20,0%;
– зіткнення транспортних засобів – 12, 40,0% від загальної кількості;
– наїзд на перешкоду – 4, 13,33% від загальної кількості.
Тобто, як ми бачимо, ніхто не застрахований від дорожньо-транспортної пригоди: ні водій, ні пішохід, ні велосипедист.

– Коли найчастіше трапляються аварії в нашій області?

– Впродовж періоду, який ми аналізуємо, найбільше ДТП з потерпілими зареєстровано в понеділок та вівторок. Найбільша кількість ДТП з потерпілими припадає на період з 16:00 до 20:00, у цьому проміжку на автошляхах області було зареєстровано 9 ДТП, що становить 40,91% від загальної кількості автопригод.

Аналіз ДТП по дням тижня та по годинам:
– понеділок – 23,33% від загальної кількості;
– вівторок – 26,67%;
– середа – 0%;
– четвер –10,0%;
– п’ятниця – 10,0%;
– субота – 16,67%;
– неділя – 13,33% від загальної кількості.
– Що можете побажати закарпатським водіям та тим, хто приїхав на території нашої області?
– З урахуванням викладеного звертаюся до всіх водіїв: безумовно дотримуватись Правил дорожнього руху і пам’ятати, що їх порушення в окремих випадках призводить до літальних наслідків.

Відділ комунікації
поліції Закарпатської області

Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...