Новий заробіток закарпатських медиків – направлення пацієнтів у приватні лабораторії

липня 30 / 2016
Новий заробіток закарпатських медиків – направлення пацієнтів у приватні лабораторії
До редакції “Закарпатського інсайдеру” звернувся пацієнт Ужгородської міської поліклініки. Розповідає, що жаліючись на біль в суглобах звернувся до лікаря міської полікліники. Вислухавши пацієнта лікар заявив, що причин болі мільйони, виявити корінь проблеми можуть тільки точні аналізи, які не роблять в ужгородській поліклініці. Після, лікар дістав фірмовий аркуш паперу ПП «АСТРА-ДІА», та виписав аналізи, які потрібно здати. Дізнавшись суму за аналізи, пацієнт впав в шок – 2100 грн. Заради власного здоров’я гроші не пожалів, через 2 доби результати були на руках – всі аналізи в нормі. Отримавши результати лікар сказав, що потрібне додаткове обстеження, після чого пацієнт звернувся до зайомого лікаря в обласній лікарні, який і розповів про змову лікарів з приватною медичною лабораторією.
Кореспондент “Zak-Insider” вирішив перевірити слова пацієнта. Йдемо до сімейного лікаря (дільничий).
– На що скаржимося?
– Біль в шлунку, діарея.
– Давно?
– Періодами, останні 2 тижні турбує.
– Зрозуміло, потрібно буде здати аналізи на загальний аналіз крові, білірубін, АлАТ, АсАТ, загальний білок та дисбактеріоз. Я вам випишу талончик, по ньому підете завтра з 8-ї ранку здасте в нас кров. Дисбактеріоз теж можна здати, але це потрібно йти вище, в лікарню, там лабораторія. Але чекати довго, можу вам виписати в Астра-Діа, різниця в оплаті не велика, там також здасте на загальний білок, АлАТ, АсАТ та білірубін. Лікар дістає аркуш паперу, із зеленим фірмовим логотипом ПП “Астра Діа”, виписує назву аналізу, та підписує своїм призвіщем.

Як виявилось, за змовою Ужгородської міської поліклініки з “Астра Діа”, за кожного клієнта останні дають певний відсоток направляючим лікарям, який щомісяця розносить неофіційний працівник лабораторії.

Страждають від цього в першу чергу люди та поліклініка – дороговартісні непотрібні аналізи б’ють по кишені громадян, а направлення до приватної лабораторії замість державної зменшує надходження до бюджету лікарень.

Тож, якщо Вам назначили дорогі аналізи в приватну лабораторію, перж за все запитайте лікаря чи роблять такі аналізи в поліклініці, або лабораторії лікарні. При можливості порадьтеся з іншими лікарем, можливо весь запропонований спектр аналізів вам взагалі не потрібний.
Категорія : СуспільствоLoading...
загрузка...