Іван Фабрицій: " Важливо зберегти наявний ліжкофонд в усіх лікувальних закладах Тячівського району"

червня 14 / 2016
Іван Фабрицій: " Важливо зберегти наявний ліжкофонд в усіх лікувальних закладах Тячівського району"

Минулого тижня начальник відділу охорони Тячівської РДА Іван Фабрицій провів нараду з головними лікарями дільничних лікарень району.

Серед важливих питань функціонування тячівської медицини присутні обговорили оптимізацію стаціонарного ліжкового фонду, яку потрібно провести у відповідність до Постанови Кабміну від 25 листопада 2015 року "Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарного медичного лікування"
Як наголосив Іван Іванович у нашому районі на 10 тис. населення в наявності є 42, 9 ліжок, що відповідає нормативним документам. Тому важливо зберегти цей фонд, хоч деякі корективи щодо його раціонального використання внести таки доведеться. Насамперед це стосується таких закладів як для прикладу Дубівської РЛ № 2, Усть-Чорнянської та Тересвянської дільничних лікарень.

На сьогодні в Усть -Чорнянській ДЛ налічується 10 загальних терапевтичних, 5 неврологічних і 5 пологових ліжок. Але в закладі немає спеціалістів невропатолога та акушер-гінеколога. Тож звісно, що у такій кількості утримувати ліжкофонд буде складно. Саме тому керівництвом прийнято рішення знайти якнайшвидше відповідних фахівців у цю лікарню.

- Ми повинні врахувати специфіку нашого району, гірську місцевість і густоту населення. І в такому відділеному пункті як Усть - Чорна проводити оптимізацію неможливо, адже евакуація хворого з присілку Прочка чи Яблуниця, враховуючи бездоріжжя, складає 80 км. Тому наше завдання максимально зберегти в лікарні надання всіх медичних послуг. Скоротити - це найлегше, а от відкрити буде не так просто, - наголосив Іван Іванович.

На думку керівника неправильним є статус Дубівської РЛ № 2, оскільки там всього-на - всього 65 стаціонарних ліжок, в той час як у Тячівській 420. Тому потрібно реально вивчити і оцінити функціонування закладів для прийняття рішень. А от якими вони будуть поки що говорити рано, оскільки проходить децентралізація й процес об'єднання громад. Також досі в районі не створений Центр первиної - санітарної медичної допомоги, який має надання медичної допомоги на відповідні рівні.

Висловив свої міркування Іван Іванович і з приводу функціонування хоспісного відділення в Тересвянській дільничній лікарні, де теж поки що нема відповідних спеціалістів та не створені відповідні умови для такого профілю лікування.

Вкотре наголосив, що районне керівництво відстоює максимальне збереження наявного ліжкофонду в усіх лікувальних закладах району. Однак за умови його ефективного використання та з метою надання якісних медичних послуг населенню.

Прес-служба Тячівської райдержадміністрації
Категорія : Суспільство
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...