Найвищий водоспад Закарпаття знаходиться на Рахівщині (Фото)

травня 12 / 2016
Найвищий водоспад Закарпаття знаходиться на Рахівщині (Фото)

Водойма знаходиться на однойменній річці Труфанець, в її пригирловій частині, недалеко від місця впадання у річку Чорна Тиса. Потік Труфанець ще цікавий тим, що бере свій початок на висоті 1720 м біля підніжжя гори Близниця і, пробиваючись через ліси, 230 м навіть протікає під землею. Близниця (або Близниці) - популярний туристичний маршрут в межах гірського масиву Свидівець.

Висота водоспаду Труфанець - 36 м. Тверді пісковики, що вийшли з гірських надр Свидовця у цьому місці, спричинилися до утворення більших та менших каскадів, якими так мальовничо розбігаються води Труфанця. Цілий рік водоспад відвідує багато туристів, тому тут уже давно облаштований спеціальний оглядовий майданчик - красива дерев’яна альтанка-міст через річку.

Водоспад Труфанець - найзначніша гідрологічна пам’ятка природи Рахівського району. Він розміщується ліворуч від автомобільної траси Ясиня-Рахів (на карті Н 09). І для всіх туристів-мандрівників особливо зручний тим, що його відвідини можна поєднати з візитом до інших цікавих місць. Наприклад, Ви так чи інакше потрапляєте на відомий закарпатський курорт Ясіня, в межах якого знаходиться водоспад. А звідси недалеко село Кваси, що знамените своїми мінеральними джерелами, та село Тростянець. Також Труфанець знаходиться за 21 км від центру Рахова, і всього за 2 кілометри від повороту на відомий курорт Драгобрат.

Оскільки водоспад Труфанець знаходиться біля траси, то добираються сюди зазвичай автомобілем. Але зручного під’їзду до самого водоспаду немає. Немає і добрих місць для паркування на узбіччях. Іти до водоспаду доведеться пішки, тож будьте обережні, залишаючи своє авто. Можливо, варто навіть поставити машину на аварійку.

Найвищий водоспад Закарпаття знаходиться на Рахівщині (Фото)

Найвищий водоспад Закарпаття знаходиться на Рахівщині (Фото)
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар