Оце так! В Ужгороді з'явилася нова міні-скульптурка

травня 08 / 2016
Оце так! В Ужгороді з'явилася нова міні-скульптурка

Сьогодні в Ужгороді встановили нову міні-скульптуру. Цього разу мистецький витвір скульптора Михайла Колодка та коваля Михайла Криванича присвячений князю Лаборцю – легендарному засновнику Ужгорода та Ужгородського замку. Встановлено скульптуру на один з центральних мурів Ужгородського замку.

Бронзовий князь Лаборець скручений бронзовим шнуром і символічно прикріплений до металевого меча, є ніби його руків’ям. Таке символічне зображення князя нагадує про його трагічну загибель: Лаборця скарали нанападники, утопивши у річці Ондава, яка зараз називається Лаборець (протікає через словацьке місто Міхаловці і впадає на території Словаччини у річку Уж).
Незабаром планується офіційне відкриття міні-скульптури на честь ювілейної дати – за легендами про князя Лаборця перші згадки були у 896 році. Меценат скульптури – директор ТОВ “Ядзакі Україна” Мілош Босак.
Туристи, які цими вихідними вивчають Ужгород та його принади, актвино фотографуються біля скульптури. Фото №1 у більшості – схопитися за меча-Лаборця.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар