Йосип Борто висловив подяку польському народу за підтримку у найскладніший час для України та за співпрацю з нашим краєм

травня 06 / 2016
Йосип Борто висловив подяку польському народу за підтримку у найскладніший час для України та за співпрацю з нашим краєм

Щороку з нагоди Дня Конституції Польщі 3-го травня представники польської громади міста Львова та Львівщини кладуть квіти до пам’ятника Адаму Міцкевичу – польському поету-пророку.

Цей рік не був винятком. 3 травня представники польської громади Львова та Львівщини разом із Генеральним Консулом РП Вєславом Мазуром з нагоди 225 річниці ухвалення Конституції Польщі – першого в Європі документа такого значення, зібрались у центрі міста та поклали квіти до підніжжя Адаму Міцкевичу. Після чого взяли участь в урочистій Літургії, яка відбулася в Архікафедральній Базиліці. Та пройшлися святковою ходою до пам’ятника Тарасу Шевченку, де також поклали квіти до ніг українського поета.

5 травня Генеральний консул Республіки Польща у Львові Вєслав Мазур дав урочистий прийом.

На запрошення Вєслава Мазура та його дружини Гражини участь у заході взяв перший заступник голови Закарпатської облради Йосип Борто. Від імені обласної ради, органів місцевого самоврядування Закарпаття Йосип Йосипович висловив подяку польському народу за підтримку у найскладніший час для України, за співпрацю з нашим краєм, зокрема Підкарпатського воєводства, яка дедалі поглиблюється. Та підкреслив, що одним із прикладів ефективної співпраці двох братніх держав і їх прикордонних регіонів є відкриття у 2013 році Польського візового центру в Ужгороді. У цьому ключі актуальними залишаються питання відкриття Почесного консульства Польщі на теренах Закарпаття та на українсько-польському кордоні – пішохідного і велосипедного переходу «Лубня-Волосате». Позитивне вирішення цих питань стане ще одним важливим кроком до зміцнення взаємостосунків, збагачення, збереження і примноження набутих упродовж тривалого історичного періоду, традицій. Та в умовах наближення України у європейське співтовариство сприятиме утвердженню єдиного загальноєвропейського простору в усіх його вимірах.

На завершення побажав братньому народу Польщі миру, добра і процвітання.

Прес-служба облради
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар