Закарпатський дієтолог назвала три причини, які на Великдень доводять людей до лікарні

квітня 30 / 2016
Закарпатський дієтолог назвала три причини, які на Великдень доводять людей до лікарні

Лікар-дієтолог із Закарпаття Оксана Скиталінська розповіла про три основні причини, через які люди на Великодні свята потрапляють до лікарні.

"Знову пишу про "вічне" – Великодні святкування з невід'ємними наїданнями, об'їданнями і переїданнями (і перепиваннями). До приготування Великоднього столу варто керуватися правилом одного мого знайомого: "лучче перебдєть, ніж нєдобдєть". Це важливо, бо в такий весняний час буде злочином наїсти собі панкреатит, чи холецистит чи гастрит і загриміти у коргАз (так на моєму рідному Закарпатті називають лікарню)"– повідомила Оксана Скиталінська в мережі Фейсбук.

Три основні причини, які на Великдень доводять людей до ручки дверей лікарні:

1. Переїдання.

2. Страшні харчові поєднання.

3. Алкогольні перепивання.

❗Як цьому зарадити?

1. Все посвячене лише покуштуйте (крашанку, паску, ковбаску, не більше 100 г винця) – є таке гарне українське прислів'я "не з'їм, лиш понадкушую" - повторюйте його собі вже по дорозі з церкви.

2. Основний об'єм їжі мають становити овочеві страви – запіканки, рулети, пироги, а також свіжі овочі.

3. Квашені овочі - капусту, огірочки, помідорчики, яблука і страви з них (вінегрети, салати) – ставте на стіл обов'язково. В них містяться рослинні ензими – речовини, які допомагають перетравлювати їжу, в першу чергу, м'ясну і зменшують кількість аутотоксинів, яких може бути немало, якщо наїстися багато жирного м'яса, погано прожувавши.

4. Замість цукрово-жирових "бомб", якими є різноманітні тістечка з масляними кремами, приготуйте домашні желейні цукерки, цукерки із сухофруктів, горіхів та шоколаду.

5. Вживайте трави, які покращують травлення і мають вітрогінну дію – м'яту, базилік, тмин, кріп, петрушку.

6. Не пийте ніяких шипучих солодких напоїв – цукор і вуглекислий газ зіграють з вами злий жарт, ви можете стати епіцентром сектора газів:)

7. Варіть і запікайте. Не смажте.

8. Не їжте весь час.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...