Влада Ужгорода напрацьовуватиме концепцію розвитку “розумного міста” з науковцями і студентами УЖНУ

квітня 25 / 2016
Влада Ужгорода напрацьовуватиме концепцію розвитку “розумного міста” з науковцями і студентами УЖНУ

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв та його заступник Олександр Габор сьогодні провели зустріч щодо напрямків розширення співпраці в рамках Концепції сталого міста з регіональним координатором Ресурсного центру сталого розвитку УжНУ Ганною Мелеганич та обласним координатором проекту ЄС ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” Марією Йовбак.

Міська рада підпише з Ресурсним центром угоду “Розумні міста (Smart city), інноваційний підхід до розвитку міста, підтримка електронного урядування, стратегії розвитку ОСББ та громадських організацій”.

На виконання угоди створять робочу групу з представників міської ради Ужгорода та науковців і студентів УжНУ, громадських активістів. Вони проведуть аналіз ситуації в Ужгороді за кожним із напрямків, котрі визначають параметри “розумного міста” – що потрібно досягти і як саме це робити.

Концепція сталого розвитку загалом передбачає: нині маємо господарювати так, аби задовольняти всі потреби, але при цьому не шкодити майбутнім поколінням. Стратегія розвитку “Розумні міста (Smart city)” визначається шістьма основними критеріями: розумна економіка, розумна мобільність, розумне довкілля, розумні люди, якісне життя та ефективне врядування.

Ганна Мелеганич відзначила, що багато цікавих ідей щодо розвитку міста мають студенти, молоді науковці і їх теж долучать до напрацювань. Богдан Андріїв наголосив: “Залучення широкого кола молоді, науковців дуже потрібне для напрацювання стратегії розвитку Ужгорода. У молодих людей є цікаві ідеї, бачення, як потрібно працювати. Такі теми могли б бути і предметом для їхніх наукових робіт. Наприклад, можна було б, скажімо, запропонувати розробити проекти ландшафтного дизайну для парків Боздоський, “Під замком”.

Домовилися також про вручення 9 сертифікатів про завершення проектів з оновлення систем освітлення, фасадів, дахів, заходів з енергозбереження в міських ОСББ за програмою ЄС ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Це зроблять на найближчій сесії міської ради.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...