На Закарпатті ув’язнених тримають у жахливих умовах

квітня 22 / 2016
На Закарпатті ув’язнених тримають у жахливих умовах


Моніторингова група у складі представника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та громадського монітора національного превентивного механізму перевірили дотримання прав людини в Закарпатській установі виконання покарань (№ 9), пише Depo.Закарпаття з посиланням на сайт Уповноваженого ВР з прав людини.

Практично в усіх приміщеннях для утримування в’язнів недостатньо природнього та штучного освітлення, відсутні бачки з питною водою, у багатьох камерах погана вентиляція повітря. Душові кімнати не обладнано перегородками, чим порушується право утримуваних осіб на приватність. У камерах збірного відділення, в яких попередньо розміщуються особи, які прибули до установи, відсутня можливість зливу води у санвузлах. Належні умови тримання створено лише для засуджених, яких залишено для господарських робіт, неповнолітніх та жінок.

Всупереч вимогам чинного законодавства, засуджений до довічного позбавлення волі утримувався разом із особою, яка перебувала під слідством. Вимоги щодо окремого тримання певних категорій в’язнів також порушуються під час тримання осіб у камерах збірного відділення. При цьому, на момент візиту в одній із камер загальною площею 10 м2 утримувалося шестеро осіб.

В’язні скаржилися на відсутність можливості отримання ними безоплатної правової допомоги та інформації про установи, які надають зазначені послуги.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар