До уваги закарпатців - Хто і скільки служитиме?

квітня 18 / 2016
До уваги закарпатців - Хто і скільки служитиме?
Указом Президента визначено терміни звільнення та призову на строкову військову службу

29 березня 2016 року Президент України Петро Порошенко підписав Указу № 122/2016 "Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2016 році".

Відповідно до документа, із Збройних Сил України, інших військових формувань будуть звільнені військовослужбовці строкової служби, які мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр та відслужили встановлені терміни строкової військової служби.

Звільнення в запас відбудеться у квітні – червні та в листопаді 2016 року. Звільнення у запас інших військовослужбовців строкової служби, які відслужили встановлені терміни строкової військової служби, передбачено в жовтні – грудні 2016 року.

Строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу: 5 травня - 30 червня на жовтень – листопад 2016 року.

Що ж чекає строковиків цього року й кого покличуть до війська?

- Спершу будуть демобілізовані військовослужбовці з вищою освітою, згодом демобілізації підлягають інші, - каже Ігор Михайлович, військовий комісар Тячівського районного військового комісаріату. – Це пов’язано з тим, що строк служби для тих, хто має вищу освіту, становить рік, для тих, хто не має, - півтора.

Призову ж підлягають ті, кому сповнилася 20 років і хто не досягнув 27 років та не має права на відстрочку у зв’язку з навчанням, сімейними обставинами тощо.

Військовий комісаріат уточняє списки тих, хто закінчив ВНЗ і вже не має права на відстрочку.

Законом вікові межі призову на строкову службу визначаються від 18 до 25 років, але їх тимчасово змінили Указом Президента України у 2014 році.

- Куди потраплятимуть призвані?

- 100% призовників відправлятимуть у навчальні центри для здобуття військово-облікової спеціальності. Причому, підготовку проходитимуть не «для галочки», - каже Ігор Михайлович, військовий комісар Тячівського районного військового комісаріату. – Тобто, якщо у військовослужбовця буде записано, що він «механік-водій», то він справді має бути механіком-водієм. Зараз є достатньо контролюючих органів, які слідкуватимуть за тим, щоби строковики проходили справжню військову підготовку.

- А де служитимуть?

- Зараз застосовуються екстериторіальний принцип. Наприклад, якщо призовник зі Львова, то він поїде в навчальний центр на Чернігівщині та навпаки. Після підготовки їх розприділятимуть у частини відповідно до потреби і тих чи інших військово-службових спеціальностях.

- У АТО строковиків задіюватимуть?

- Ні, законодавчо це заборонено. Вкотре наголошую, військовослужбовці строкової служби до участі в антитерористичній операції не можуть залучатися.

- А якщо, наприклад, строковик хоче поїхати воювати в АТО?

- Він має відслужити щонайменше півроку. Тоді може укласти контракт і вже як контрактник буде служити в бойовому підрозділі, який може виконувати завдання в АТО.

- Є ситуації, коли хлопці чи відслужили в добровольчих формуваннях, а їх починають викликати військові комісаріати та призивати на строкову службу, як їм бути?

- Потрібно надати документи у військовий комісаріат про те, що вони служили, брали участь у АТО. Ці люди свій обов’язок перед державою виконали, їх на строкову призивати не можуть.

- Тих, хто відслужив строкову, можуть призивати в черговій хвилі часткової мобілізації?

- Так, їх після демобілізації можуть призивати по черговій хвилі часткової мобілізації, якщо буде потреба в спеціалістах їхньої військово-облікової спеціальності.

- Як у грошовому забезпеченні різниться строкова служба та контрактника?

- Строковики армійських підрозділів отримують 1700-2000 гривень грошового забезпечення на місяць, контрактники – починаючи з семи тисяч. Всім новобранцям-строковикам виплачується матеріальна допомога в розмірі двох мінімальних заробітних плат (2900 гривень).


Військовий комісар Тячівського районного військового комісаріату
підполковник І.М. Тищук
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар