Реформа медицини – непроста справа

березня 29 / 2016
Реформа медицини – непроста справа

Цими днями відбулося засідання постійної комісії Тячівської районної ради з питань охорони здоров'я, материнства,
дитинства та соціального захисту населення з порядком денним: «Про розгляд листів, звернень, що надійшли на адресу районної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, які потребують вирішення та прийняття відповідних рішень».


Комісією розглянуто:
- лист виконавчого комітету Нижньоапшанської сільської ради з питання відкриття 1 окладу посади лікаря-стоматолога в середній школі І-ІІІ ст.;

- лист Дубівського виробничого управління ЖКХ з питання оплати за комунальні послуги – водопостачання та водовідведення Дубівської районної лікарні №2;

- лист департаменту фінансів ОДА «Про відповідність бюджетному законодавству України показників районного бюджету Тячівського району на 2016 рік»;

- лист Ужгородської міської ради щодо фінансування окремих статей охорони здоров’я, що спрямовується на лікування пацієнтів з інших районів області.

Комісія прийшла до висновку: рекомендувати їх погодити та направити на розгляд бюджетної комісії та сесії районної ради.

Щодо реформування системи охорони здоров’я району, діяльності центру первинної медико-санітарної допомоги – в цьому питанні було акцентовано на тому, що є багато нюансів, які мають бути вирішені в комплексі медичної реформи в Україні.

Депутати прийшли до висновку, що до питання про функціонування центру первинної медико-санітарної допомоги виникає маса запитань. Зокрема, наголосили: штатний розпис не відповідає вимогам і не витримує критики щодо якості надання медичних послуг населенню, створює додаткові органи управління, які ляжуть тягарем на бюджет району. Це потребує додаткових коштів.

Член комісії С.В.Бедевельський зауважив, що функціонує відділ охорони здоров’я РДА, який має важелі впливу на структурні підрозділи галузі в районі. Також звернув увагу на те, що чомусь не беруться до уваги особливості регіону, його гірський статус, велике охоплення території для евакуації хворих з Усть-Чорної, Ш.Лугу,Тарасівки, Колодного.

С.В.Бедевельський запропонував підтримати звернення Громадської ради при районній державній адміністрації щодо прискорення вирішення питання призначення головного лікаря Тячівської районної лікарні №1. Підкреслив, що кадрова робота має бути відкритою, публічною з вільним доступом до інформації. У підсумку вніс пропозицію про необхідність функціонування відділу охорони здоров’я РДА та відкладення вирішення питання про роботу центру первинної медико-санітарної допомоги, оскільки потребує вивчення у зв’язку зі змінами, які внесе Верховна Рада України у процес реформування медицини.

Інші члени комісії погодились з цією пропозицією, адже функціонування центру первинної медико-санітарної допомоги потребує додаткових 10 млн. грн., наявних коштів ледь вистачає на оплату праці медперсоналу району. Також врахували, що при проведенні децентралізації та створенні нових громад, фінансування і форми надання первинної та вторинної медичної допомоги зміняться.

За підсумком обговорення комісія одноголосно прийняла рішення вважати за необхідне функціонування відділу охорони здоров’я РДА і недоцільним існування центру первинної медико-санітарної допомоги району, а також пропонувала відділу охорони здоров’я районної державної адміністрації невідкладно вирішити питання призначення головного лікаря Тячівської районної лікарні №1 згідно чинного законодавства.

С.Липак, головний спеціаліст організаційного відділу районної ради
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар