Закарпатці збирають вже перші гриби

березня 20 / 2016
Закарпатці збирають вже перші гриби

На Закарпатті вже з’явилися перші весняні гриби – сморчки. Сморчок конічний, як його зазвичай називають науковці, умовно-їстівний ранній гриб, який росте невеликими родинами.

Натрапити на нього – велика вдача. Він дуже вдало ховається серед минулорічного сухого листя завдяки своїй оригінальній конічній та хвилястій шляпці коричневого відтінку.

Цікаво, що цього року грибний сезон розпочався на цілий місяць раніше! Але в 2015 році їх збір розпочали 12-14 квітня. А сьогодні на календарі 20 березня!

На замітку. Сморчок вважається лікарським грибом. Його використовують для лікування і профілактики органів зору. У кожному дивакуватому грибочку містяться речовини, корисні для кришталика ока та очних м’язів. У сучасній медицині на основі цих грибів виготовляють препарати для лікування і профілактики катаракти й інших захворювань очей. На ринках Ужгорода вже розпочато продаж цих корисних, і безумовно смачних весняних грибочків. За купку сморчків (близько 300 г) просили 20 гривень. Нагадаємо, що перед приготуванням сморчки необхідно ретельно промити під проточною водою, щоб із «хвильок» шляпки вимити залишки ґрунту, а потім варити впродовж 10-15 хвилин. Марія КЕСЛЕР, Фото автора.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...


Залишити Коментар