В Ужгороді вулицю Краснодонців хочуть перейменувати на вулицю Блистіва

березня 07 / 2016
В Ужгороді вулицю Краснодонців хочуть перейменувати на вулицю Блистіва

Знамениту вулицю Краснодонців, на якій знаходиться найбільший речовий ринок міста та ряд автосалонів, хочуть перейменувати на вулицю Олександра Блистіва.

Такою є рекомендація владі Ужгорода від Науково-дослідного інституту українознавства, пише prozak.info.

Як повідомляє прес-служба ГО "Закарпатська Громада", Інститут надіслав Ужгородському міському голові Андрієву Б. Є. та голові Закарпатської обласної адміністрації Москалю Г.Г. рекомендації щодо перейменування вулиць міста Ужгорода, які названі іменами осіб, причетних до встановлення радянської влади, боротьби з українською державністю, організації та здійснення голодоморів і політичних репресій та назв, що носять російський колоніальний характер.

Інститут запропонував змінити назву вулиці Івана Туряниці на честь очільника Гуцульської Республіки Степана Клочурака, а вул. Краснодонців на вул. Олександра Блистіва – коменданта сотні Хустського коша. Олександр Блистів загинув у Хустській в’язниці під час окупації Карпатської України Угорськими військами.

Процес декомунізації в Закарпатті триває доволі повільно, через що голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль навіть пригрозив, що сам буде перейменовувати вулиці своїм наказом.

Згодом Москаль таки перейменував кілька вулиць і, зокрема, в селі Калини Тячівського району перейменував вулицю Леніна на вулицю музиканта легендарної британської групи Beatles Джона Леннона. Шоправда, жителі села Калини обурюються таким перейменуванням.
Проти необдуманого перейменування вулиць також виступають деякі активісти та журналісти.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар