Автомобілі на іноземних номерах подешевшають

грудня 28 / 2015
Автомобілі на іноземних номерах подешевшають

Парламентарі вирішили повернутися до законопроекту, що знижує акциз на старі авто навесні.


Закон №3251 «Про стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів», який так чекають численні українські автомобілісти, що уподобали собі недорогі старі авто з Європи, вирішено поставити на паузу.


Про це заявив Роберт Горват, один з авторів законопроекту, повідомляє AutoMotoClub.info. До питання повернуться не раніше весни 2016 року. Причина в тому, що бюджет на майбутній рік, а також зміни в Податковий кодекс вже прийняті, і там не враховане скасування акцизу на старі автомобілі. Таким чином, в майбутньому році автомобільний ринок увійде з колишніми акцизами.


На відміну від звичайних покупців, особи, зацікавлені у продажу нових автомобілів, прийняли новий законопроект в багнети. У ВААІД переконували, що в результаті його прийняття ринок нових автомобілів скукожится до жалюгідних 2,5 тис. машин. Підтримала апокаліптичні прогнози для галузі і Асоціація роботодавців автомобільної галузі України.


Документ повинен був знизити розмір акцизу на автомобілі до рівня нових. Це могло б кардинально змінити ситуацію на українському автомобільному ринку, адже саме акциз був основним джерелом подорожчання імпорту вживаного в Україну.


Зниження акцизу на автомобілі дозволило б підвищити рівень життя громадян та збільшити доходи бюджету, завдяки появі легального імпорту уживаних авто, пояснили свої наміри автори законопроекту. А завдяки введенню екологічного стандарту Євро-5 в Україні, можна не боятися масового імпорту «мотлоху».
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...