На Закарпатті може зникнути мінеральна вода?

грудня 10 / 2015
На Закарпатті може зникнути мінеральна вода?

Голова ОДА Геннадій Москаль направив листа міністру охорони здоров’я Олександра Квіташвілі з проханням переглянути проект наказу «Про затвердження нормативно-правових актів з питань води природної мінеральної». Наказ передбачає новий Порядок проведення державної реєстрації води питної, яку планується віднести до категорії «вода природна мінеральна» та нової категорії «вода питна мінеральна».
– Новий порядок державної реєстрації може призвести до того, що закарпатські мінеральні води, які зараз вільно продаються в торговій мережі, взагалі зникнуть із ринку лікувально-столових вод, і їх можна буде купити тільки в аптеках, – заявляє Г.Москаль.
– У нас тільки в Свалявському районі промисловий розлив мінеральної води здійснюють 12 заводів, потужності яких складають близько 45 тисяч пляшок за годину. Питома вага виробництва мінеральної води тут становить понад 50 відсотків загального обсягу промислового виробництва і 27 відсотків надходжень до бюджету. Введення наказу Мінздоровʼя в дію призведе до припинення діяльності підприємств-виробників мінеральної води, ліквідації щонайменше трьох тисяч робочих місць та скорочення надходжень близько 50 млн. гривень на рік! Що в свою чергу призведе до масового безробіття та соціальної напруги в області.
Г.Москаль просить О.Квіташвілі зняти з розгляду проект наказу «Про затвердження нормативно-правових актів з питань води природної мінеральної» і розробити із залученням фахівців із Закарпаття новий проект нормативного акта щодо регулювання фасованих вод.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...