Закарпатських студентів вчили, як розрізняти ліву горілку та безакцизні тютюнові вироби

жовтня 15 / 2015
Закарпатських студентів вчили, як розрізняти ліву горілку та безакцизні тютюнові вироби

Таку повчальну зустріч організувала Марта Волощук, заслужений економіст України. Розповідали про свою роботу: Павло Фізер – начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів та Мар’яна Тисянчин – головний державний ревізор-інспектор відділу контролю за виробництвом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та акцизного податку.

Працівники Головного управління розповіли студентам, наголосивши на тому, що вживати алкоголь можна з 21 року, що таке акцизний податок, алкогольні напої, виноробна продукція, що слід розуміти під маркою акцизного податку. Зокрема, фахівці зазначили, що наявність марки акцизного податку є одним з механізмів боротьби з тіньовим оборотом алкогольної продукції. Її наявність свідчить про повноту сплати податкового зобов`язання підприємством-виробником до держбюджету, легальність ввезення та реалізації цих виробів на території України.

Лектори наголосили, що на кожну марку наносяться, зокрема, такі реквізити: «Україна»; «марка акцизного податку»; позначення виду марки, що складається з початкових літер слів "алкоголь вітчизняний (лікеро-горілчана продукція) – «АВ ЛГП», «алкоголь вітчизняний (виноробна продукція)» – "АВ ВП «алкоголь імпортний (лікеро-горілчана продукція)» – «АІ ЛГП», «алкоголь імпортний (виноробна продукція)» «АІ ВП», «тютюн вітчизняний з фільтром» – «ТВ ЗФ», «тютюн вітчизняний без фільтра» – «ТВ БФ», «тютюн імпортний з фільтром» – «ТІ ЗФ», «тютюн імпортний без фільтра» «ТІ БФ»; індекс регіону України, що відповідає місцезнаходженню виробника продукції, позначений двома цифрами (для маркування вітчизняної продукції), серія із чотирьох літер і шестизначний номер, два двозначних числа (місяць і рік, у якому вироблено марки для алкогольних напоїв) або двозначне та однозначне числа (рік і квартал, у якому вироблено марки для тютюнових виробів) через скісну риску та сума акцизного податку (для алкогольних напоїв), сплаченого за одиницю продукції, з точністю до тисячного знака, крім суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі алкогольних напоїв.

Акцизні марки для вироблених в Україні алкогольних напоїв і тютюнових виробів відрізняються від марок для ввезених на митну територію України алкогольних напоїв і тютюнових виробів дизайном та кольором.

Так, для маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва акцизні марки виготовляються в зеленій та червоній кольоровій гамі; для маркування алкогольних напоїв імпортного виробництва – фіолетовій та помаранчевій кольоровій гамі; для маркування тютюнових виробів вітчизняного виробництва – в зеленій кольоровій гамі; для тютюнових виробів імпортного виробництва – синій кольоровій гамі.
На акцизних марках для маркування алкогольних напоїв наноситься сума акцизного податку, сплаченого за одиницю продукції, з точністю до тисячного знака.

Наприклад, на акцизних марках для маркування пляшки лікеро-горілчаної продукції ємністю 0,5 літра та міцністю 40% об'ємних одиниць сума акцизного податку за одиницю продукції становить 14,106 грн.

Також працівники фіскальної служби краю розповіли студентам про виробників алкогольних напоїв, які працюють у Закарпатській області та зазначили, що виробників тютюнової продукції у нас наразі немає.

Насамкінець студенти мали змогу подивитись на зразки акцизних марок та фальсифіковану алкогольну продукцію, яку було вилучено працівниками Головного управління ДФС у Закарпатській області, - пише відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області.


Новини Закарпаття
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...