Що допоможе закарпатським ромам ?

вересня 29 / 2015
Що допоможе закарпатським ромам ?

У Геннадія Москаля з’явився радник Вільгельм Пап, якого було призначено за пропозицією від ромської громади, яка є у цьому регіоні однією із найчисельніших нацменшин
Пап зазначив, що завдяки освіті можна інтегрувати ромів в українське суспільство. Про це він розповів у коментарі УНН.

На його думку, у різних політиків та громадських діячів своє бачення проблем та пріоритетів ромської общини. Хтось клопочеться про паспортизацію ромів, комусь важлива легалізація самовільних ромських забудов, однак радник голови Закарпатської ОДА вважає, що слід підвищувати рівень освіти ромів.

"Через підвищення рівня освіти можна інтегрувати ромське населення у спільноту краю. Це також допоможе подолати дискримінаційні тенденції відносно циган, відкриє шлях для ромської молоді до вищої освіти, успішного працевлаштування та самореалізації", - відзначив В.Пап.

На його думку, проблема реалізації такого потенціалу у відсутності належних навчальних закладів.

"У нас немає, наприклад, загальноосвітніх шкіл із музичним нахилом. Такі школи є у сусідніх Угорщині та Словаччині, де теж проживає велика ромська община. Як наслідок - ціла плеяда віртуозів-циган, які стали успішними у житті саме через надану можливість творчого розвитку. Окрім того, дається в знаки й дефіцит педагогічних кадрів для ромських дітей. Про окремі школи не йдеться, адже тут перепоною є невизнання ромської мови у статусі самодостатньої, якою можна викладати, видавати навчальну літературу тощо. Діти з циганських таборів, що приходять до українських шкіл, на жаль, не розуміють мову викладання. Їм потрібно більше часу для адаптації та засвоєння матеріалу, адже вдома вони спілкуються переважно ромською", - підкреслив В.Пап.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар