Мешканці Ужгорода можуть безкоштовно отримати землю

вересня 28 / 2015
Мешканці Ужгорода можуть безкоштовно отримати землю

Кожен українець має право претендувати на будь-яку ділянку землі будь-де в Україні. Інше питання, чи вільна зараз ця земля та чи вдасться громадянину пройти через усі кола бюрократичного пекла на шляху до її отримання.

Domik.ua пропонує інструкцію, як отримати безкоштовну землю мешканцям Ужгорода.
Як знайти ділянку та почати її оформлення?

Для цього потрібно виділити трохи вільного часу та з’ясувати для себе, де вам буде найзручніше отримати землю.

Для початку треба знати, які ділянки пропонує держава.

Це:

1. Земля для тих, хто має намір вести власне господарство — ведення тваринництва та рослинництва включено. Держава може виділити до двох гектарів незайнятої землі.

2. Ділянки для тих, хто хоче облаштувати сад чи город, без тварин. Такої землі можна отримати 0,12 гектарів.

3.
Земельна ділянка для індивідуального будівництва: у селі виділять 25 соток, у селищах – 15 соток, у містах – 10 соток.

4. На будівництво дачних будинків можуть виділити 10 соток.

5. Площа ділянки для будівництва гаражного приміщення не буде перевищувати 1 сотку.

6. Землю можуть виділити і для організації власного фермерського господарства. Максимальна площа такої ділянки законодавчо не регулюється.

Мешканці Ужгорода можуть отримати по одній земельній ділянці кожного призначення — обрати землю вони можуть на свій розсуд.

Слід пам’ятати про те, що ця земля має бути вільною від інших власників, або останні мають погодитися на передачу її вам.

Як правильно отримати землю безкоштовно від держави?

1. Пошук гарної ділянки.

Спершу слід гарно обдумати, де саме ви хочете будувати чи вести господарство. У цьому допоможуть ГуглКарти — так ви знайдете незабудовані ділянки.

Далі варто виписати координати ділянок та подати заяву до органів містобудування та архітектури або кадастру у своєму населеному пункті. Це роблять для того, аби упевнитися у тому, що у ділянок немає інших власників. Довідка з вказаних органів знадобиться, аби вашу заяву розглянула міська влада.

2. Підготовка заяви до місцевих органів самоуправління

У документі варто вказати місце розташування землі та її майбутнє цільове використання. До заяви потрібно прикріпити роздруківку карти чи ділянки на ГуглКарті.

3. Очікування відповіді

Максимум за місяць вам мають дати відповідь про погодження виділення ділянки чи відмову.

Відмовити вам можуть лише у випадку, коли у землі уже є власники, земля входить до плану землеустрою та призначена для інших цілей або цільове призначення ділянки не збігається з вашими планами на неї.

4.
Отримання дозволу на землевідведення

Вам надається дозвіл на створення проекту землевідводу. Це слід робити у перевіреної землевпорядної організації.

5. Подання землевідводу на розгляд

Проект землевідводу подають до Комісії з розгляду документів із землеустрою.

Там цей проект мають право тримати не більше 3 тижнів, потім — з позитивною чи негативною відповіддю — він відправляється до адміністрації.
Чому можуть відмовити?

Відмовити можуть у випадку, якщо проект землевідведення не відповідає цільовому призначенню у вашій заяві: ви просили землю на гараж, а на проекті зазначаєте будівництво дачі.

Протягом двох тижнів з моменту передачі проекту до органів виконавчої влади, вони формують остаточне рішення з вашого питання.

Статистика свідчить про те, що якщо до цього проблем з «відмовами» не було, то з вірогідністю майже у 100% можна стверджувати, що і тут ви отримаєте позитивну відповідь.
За весь час процедури з отримання землі вам доведеться виділити зовсім небагато грошей — лише під час оформлення документів.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...