Вже скоро закарпатці зможуть оформити права на нерухомість у сільрадах

вересня 26 / 2015
Вже скоро закарпатці зможуть оформити права на нерухомість у сільрадах

Із 5 жовтня повноваження з реєстрації речових прав на нерухоме майно зможуть виконувати посадовці органів місцевого самоврядування, адміністратори центрів надання адмінпослуг та нотаріуси краю.

Дана норма передбачена пунктом 32 Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)", прийнятого Верховною Радою 12 лютого нинішнього року.

Надалі все актуальнішим стає питання організації надання юридичним та фізичним особам послуг створеними у районах та містах області Центрами надання адміністративних послуг (ЦНАПами). У даному випадку мова йде про перехід права прийому та видачі документів на здійснення послуг, суб’єктом надання яких є органи Міністерства юстиції, до адміністраторів зазначених Центрів.

Реформа системи надання адміністративних послуг – це одна із перших реформ, які почали впроваджуватися в Україні в останні декілька років. На даному етапі серед пріоритетів цієї реформи є децентралізація надання зазначених послуг. І в нинішньому році прийнято ряд нових законодавчих та нормативно-правових актів, які спрямовані на полегшення умов ведення господарської діяльності та забезпечення максимальної доступності і зручності до адміністративних послуг, у тому числі і для громадян.

Зокрема, прийнято розпорядженням Кабінету Міністрів від 18 березня № 289-р щодо запровадження системи електронного сервісу отримання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (тобто виписок, витягів, довідок). У лютому, як уже згадувалось, прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)", який розширив коло осіб, що мають повноваження виконувати реєстрацію речових прав на нерухоме майно. Раніше цим займалися лише нотаріуси, тепер до них додаються посадові особи органів місцевого самоврядування та адміністратори ЦНАПів.

З метою подальшого реформування сфери надання адміністративних послуг, на державному рівні розроблено новий пакет законодавчих і нормативних документів, що передбачає внесення змін до Законів України "Про адміністративні послуги" та "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", зміни до чинних нормативно-правових актів для забезпечення можливості видачі документів дозвільного характеру в електронному вигляді. Розроблено також проект Закону України "Про перелік адміністративних послуг та плату (адміністративний збір)".

Головне завдання, що ставиться нині перед керівниками територій – у сфері надання адміністративних послуг забезпечити належний рівень обслуговування громадян через ЦНАП. З огляду на це, в жодному разі не можна допустити скорочення посад адміністраторів у ЦНАПах, а, навпаки, в умовах розширення видів адміністративних послуг, забезпечити достатню їх кількість, тобто у разі потреби збільшити чисельність даних фахівців. Слід також забезпечити цільове використання обладнання та техніки, придбаної за кошти державного бюджету виключно для роботи у Центрах надання адміністративних послуг. Адже в минулому році зафіксовані випадки, коли обладнання переміщалось в інші структурні підрозділи і потім були проблеми, як його повернути назад, у т.ч. і після проведення аудиторських перевірок Рахунковою палатою України.

Важливим кроком децентралізації надання адміністративних послуг є прийняття Кабінетом Міністрів розпорядження від 16 травня 2014 року № 523-р. Ним визначено перелік послуг, суб’єктом надання яких є центральні органи виконавчої влади (Держгеокадастр, Державна міграційна служби, Міністерство юстиції) і які повинні надаватись через ЦНАПи, а також визначено конкретні терміни для впровадження кожного виду послуги.

До перелік послуг ввійшли послуги з державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців, реєстрації громадського об’єднання та послуги з державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Реформа проводиться для того, щоб унеможливити корупційні діяння, розірвати можливу корупційну схему. Адже за новим порядком із суб’єктом звернення працюватиме (прийматиме документи для роботи і видаватиме вже готові) фахівець Центру надання адміністративних послуг, який безпосереднім чином не впливає на розгляд цих документів.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...