На Закарпатті поліовакцину дадуть всім дітям від 6 до 10 років включно

вересня 11 / 2015
На Закарпатті поліовакцину дадуть всім дітям від 6 до 10 років включно

“Перший раунд розпочнеться із Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської областей. Протягом двох тижнів буде охоплено усі регіони країни. У першому і другому раундах буде вакциновано дітей до 6 років, у третій раунд буде включено дітей до 10 років. Імунізацією має бути охоплено 95% дітей в країні”, - зазначив Перегінець.
Він наголосив, що оральна поліовакцина, якою імунізуватимуть дітей (виробництва компанії Санофі Пастер, Франція), зберігалась із дотриманням холодового ланцюга згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, ЮНІСЕФ та компанії-виробника.
“Вакцина зберігалась та транспортувалась у тих умовах, які гарантують її якість та безпеку. Вакцина є безпечною для дітей”, - підкреслив Перегінець.
Він також наголосив, що на сьогодні в Україні нових випадків поліомієліту серед дітей не виявлено.
Також заступник міністра поінформував, що вірус поліомієліту міг циркулювати в Україні близько двох років.
Представник Бюро ВООЗ в Україні Доріт Ніцан підкреслила, що дана вакцина є безпечною для дітей.
“Це одна з найстаріших вакцин, яка вже врятувала мільйони дітей в усьому світі. Вона пройшла перекваліфікацію у ВООЗ: процес дуже тривалий, такий, що постійно повторюється. Вакцина перевозилась у відповідності з вимогами ВООЗ, індикатори на контейнерах показували усе, що “пережила вакцина в ході транспортування”, - сказала Ніцан.
Як повідомляв УНІАН, 1 вересня міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі заявив, що у Закарпатській області зафіксовано два випадки захворювання дітей на поліомієліт. Ситуація класифікується вже як спалах хвороби в регіоні.
Міністр підкреслив, що обидві дитини, які захворіли, не були щеплені від поліомієліту.
Також МОЗ нагадали, що вакцина для проведення імунізації дітей вже є в Україні. Урядом Канади за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) було закуплено 3,7 млн доз.
2 вересня закарпатські медики спростували інформацію про два випадки захворювання на поліомієліт в області.
3 вересня у МОЗ заявили, що сертифікована ВООЗ лабораторія підтвердила, що захворювання двох дітей на Закарпатті було викликано вірусом, похідним від вакцинного штаму, та підтверджено циркуляцію вірусу, що, відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил, прирівнюється до спалаху поліомієліту.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...