Гради падають,воїни стpіляють ,а він в бліндажі оперує поранених, - хірург із Закарпаття(Фото)

вересня 10 / 2015
Гради падають,воїни стpіляють ,а він в бліндажі оперує поранених, - хірург із Закарпаття(Фото)

Олександр - військовий хірург родом із Закарпаття. Під час подій в Дебальцеве разом з іншими медиками оперував поранених прямо в окопах. Лікар, показуючи фотографії та відео на телефоні Корреспонденту Громадського радіо, згадував, як було важко робити операції під землею без світла і потрібних інструментів:
- Ось анестезіолог постраждав. Поранення не було, але вибухова хвиля, контузія. При виході (з Дебальцевого, - ред.) Була медична рота. Це 25 осіб, як мінімум, на дві тисячі людей ... Ось остання операція в окопі на печінці та на шлунку. Пацієнт прокинувся.

- З ним зараз все добре?

- Так, нещодавно дзвонив. Навіть рана зажила. Ось подивіться, це ми в такій позі його оперували в бліндажі. Гради, міни падають, сиплеться земля, все в рану. Нас було три анестезіолога і я один хірург, так сталося, на жаль. Ось пальці відірвані. Цей теж хлопець дзвонив, обличчя знівечене, а це вже нове обличчя після операції. Але він ще лікується, там просто переломи ніг, рук. У мене водій загинув, - розповів хірург.


Чотирнадцять місяців Олександр знаходиться в Станично-Луганському районі. Лікарня в самій Станиці Луганській постраждала від обстрілів у серпні минулого року. Зараз там роблять ремонт - замуровують вікна цеглою і цементом. Близько десяти автомобілів швидкої допомоги відправила на Донбас греко-католицька церква з Ужгорода, але більшість з них згоріли Дебальцеве. За словами лікаря, 90% медичного забезпечення привозять волонтери, і 10% - від Збройних Сил України:

- Першу реанімаційну кваліфіковану допомогу надають тут, як військовим, так і місцевим жителям, тобто екстрені операції, стабілізація стану поранених.

- Найбільше число яких поранень?

- Мінно-вибухового характеру, осколкові поранення, в основному кінцівки, але бувають і органи черевної порожнини, грудної клітки, шия, голова.

- Скільки у вас персонала? Вистачає, щоб надати кваліфіковану першу допомогу?

- Хірургічне відділення більш-менш, четверо хірургів, один травматолог, він же головний лікар, один анестезіолог, якого нам дуже не вистачає, і один рентгенолог.

- А по медикаментах, як ви забезпечені?

- У нас є окремий склад, де ми зберігаємо ліки спеціально для військових. Це до 90% волонтерська допомога і 10% - офіційні Збройні Сили. Практично ми забезпечені всім на вищому рівні.

- Звідки привозять поранених?

- Практично по всьому району. Як і військових, так і мирних.

-А діти?

- Привозили одного хлопця 16-ти років, якому з окупованої території прострелили ногу, коли він перебував на українському блок-посту, - розповів військовий хірург Олександр.
Гради падають,воїни стpіляють ,а він в бліндажі оперує поранених, - хірург із Закарпаття(Фото)
Гради падають,воїни стpіляють ,а він в бліндажі оперує поранених, - хірург із Закарпаття(Фото)


Оскільки заклад знаходиться на передовій позиції, медики сплять прямо в лікарні, - розповів лікар.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...