Ризик поширення поліомієліту із Закарпаття по Україні досить високий

вересня 02 / 2015
Ризик поширення поліомієліту із Закарпаття по Україні досить високий

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) оцінюють як низький ризик міжнародного поширення вірусу поліомієліту із Закарпаття, йдеться у повідомленні на сайті організації, оприлюдненому у вівторок, 1 вересня.

Утім, у ВОЗ рекомендують всім країнам, а особливо тим, жителі яких часто здійснюють поїздки в країни та області, де зареєстровані випадки поліомієліту, посилити епідемічний нагляд за випадками в'ялого параліча та підтримувати високий рівень охоплення плановою імунізацією. Усі особи, які здійснюють поїздки в регіони, де зареєстровано випадки поліомієліту, повинні бути повністю вакциновані проти цього захворювання. Нагадаємо, Закарпатька область межує з Румунією, Угорщиною, Словаччиною та Польщею.

Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі 1 вересня підтвердив реєстрацію на Закарпатті двох випадків поліомієліту в дітей, які виявилися спаралізованими унаслідок хвороби. На момент початку паралічу одній дитині було 4 роки, іншій - 10 місяців, обоє не були вакциновані проти захворювання.

За даними експертів ВООЗ, це - перший випадок небезпечного захворювання в Європі з 2010 року. Крім того, виявлення випадків поліомієліту завдало значного удару по глобальній кампанії з боротьби проти небезпечної хвороби.

Як зазначається у повідомленні ВООЗ, спалаху поліомієліту на Закарпатті сприяв той факт, що станом на 2014 рік лише близько половини українських дітей були повністю щеплені проти поліомієліту. А рівень охоплення вакцинацією проти поліомієліту серед дітей у віці до року становить лише трохи більше 14 відсотків, що зумовлено нестачею вакцин. Тож ризик подальшого збільшення кількості випадків захворювання в самій Україні залишається високим.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...